Bajki dla dorosłych na Netflixie

0 Comments
Bajki dla dorosłych na Netflixie

Bajki cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród dzieci. Dorośli również chętnie sięgają po tego typu produkcje. Niekoniecznie muszą to być animacje dla młodszych widzów, ponieważ producenci tworzą również rysunkowe seriale tylko dla dorosłych. Netflix oferuje kilka ciekawych, animowanych seriali, w tym artykule zajmiemy się dwoma z nich.

BoJack Horsman – koń z problemami

BoJack Horseman to pół człowiek, pół koń. Jest aktorem, który zyskał dużą sławę w latach 90. dzięki popularnemu sitcomowi Rozbrykani. Po zakończeniu produkcji serialu BoJack uzależniał się coraz mocniej od środków psychoaktywnych – alkoholu i narkotyków – szukając w nich ukojenia. Serial ten skupia się nie tylko na problemach i frustracjach głównego bohatera, ale też przedstawia postacie drugoplanowe, nadając im indywidualnych cech i charakteru – są to po prostu bohaterowie z krwi i kości, z którymi można się utożsamić. Nie tylko Bojack jest pół człowiekiem, pół zwierzęciem. W bajce tej występuje także Princess Carolyn (pół kotka) czy Mr. Peanutbutter (pół pies). Animacja skupia się na wielu problemach społecznych, przedstawiając je takimi, jakie są. Pokazuje hipokryzję amerykańskich gwiazd show biznesu i przemysłu filmowego. Całość produkcji jest przemyślana, a opowieści wciągają, często skłaniając do refleksji. Serial jest pełen emocji, zabawny i błyskotliwy. Dodatkowo twórcy zadbali o wiele szczegółów, które podkreślają zwierzęce cechy postaci. Uważny widz dostrzeże też wiele drobnych detali, które pokazują jak bardzo serial jest dopracowany.

Big Mouth – dojrzewanie bez tabu

Big Mouth opowiada historię dojrzewających nastolatków, którzy uczęszczają do jednej szkoły. Podczas dorastania towarzyszą im różne potwory, w tym potwory – hormony (głównie Maurice i Connie) oraz między innymi Czarodziej Wstydu czy Kicia Deprecha. Bohaterowie rozmawiają ze swoimi potworami, które udzielają im rad, niestety często wpędzając nastolatków w kłopoty. Serial ukazuje dojrzewanie, zarówno od strony psychicznej, jak i fizycznej. Oparty jest on głównie na budzącej się seksualności, jednak nie zapominając o relacjach z rodzicami, rówieśnikami czy tworzących się związkach. Animacja nie przebiera w środkach, często jest bardzo dosadna. Nie ma w niej miejsca na jakiekolwiek tematy tabu. Serial jest zabawny, jednocześnie przedstawiając ważne społecznie tematy ze smakiem, absolutnie nie prześmiewczo. W Big Mouth najważniejsi są nastolatkowie, jednak twórcy pokazali też problemy osób dorosłych. W serialu często można spotkać nawiązania do poprzednich lub przyszłych odcinków. Co ciekawe, na Netflixie można znaleźć również serial o potworach występujących w Big Mouth pod tytułem Zasoby ludzkie.

Netflix to platforma, na której można obejrzeć wiele ciekawych, animowanych seriali przeznaczonych dla widzów dorosłych. BoJack Horseman i Big Mouth to niezwykle popularne produkcje, które z pewnością zasługują na wyróżnienie. Są ciekawe, zabawne i wielowątkowe. Pomimo że czasem niektóre odcinki mogą być “ciężkie” – z pewnością warto obejrzeć obie animacje.

Dodaj komentarz