Czy Harry Potter powróci jako serial?

0 Comments
Czy Harry Potter powróci jako serial?

Od dłuższego czasu krążą plotki dotyczące rzekomych planów nad produkcją serialu Harry Potter. Czy tak się stanie? Pogłoski na temat tego pomysłu krążą już od dawna w sieci. Czy fani tej niezwykłej powieści mogą się już cieszyć?

Ekranizacja powieści Harry Potter

Przypomnijmy, że Harry Potter to saga 7 książek o perypetiach młodego czarodzieja i jego przyjaciół. Jest to jedna z najsłynniejszych sag fantastycznych naszych czasów. Na bazie tych książek powstały filmy, ich spin-offy, był także reunion obsady. Jednak Warner Bros. Discovery wciąż mało. Planuje w dalszym ciągu rozwijać potencjał Harrego Pottera. Szef firmy zapowiedział kolejne, pełnometrażowe produkcje osadzone w fantastycznym świecie wykreowanym przez J. K. Rowling, mało tego, mówi się, że być może na światło dzienne wyjrzy także serial od HBO Max.

Serii o Harrym Potterze nie trzeba reklamować. Zna go każde dziecko, każda grupa młodzieżowa ,a także prawie każdy dorosły człowiek. Zarówno książki, jak i filmy przenoszą nas do fantastycznego świata pełnego magii, groźnych zaklęć, niezwykłych zdarzeń. Pokazują nam siłę przyjaźni, lojalności i miłości. To dzięki tym wartościom głównym bohaterom udaje się wyjść cało z przygód i potyczek ze złem. To nie jest tylko świetne, niedzielne kino dla całej rodziny, to przede wszystkim doskonała obsada aktorska, świetny scenariusz i niesamowite efekty specjalne. 

Seria siedmiu książek autorki J.K.Rowling, została przeniesiona na ekran w postaci ośmiu filmów kinowych. Dodatkowo powstały także trzy filmy z cyklu “Fantastyczne Zwierzęta”, które opowiadają o młodości dyrektora Hogwartu, Albusa Dumbledora. Nie wiadomo jeszcze na czym miałabym się opierać fabuła serialu, ani również w którym etapie życia Harrego Pottera, zostanie on osadzony. Pogłoski mówią, że prawdopodobnie będzie to sequel przygód, które mogliśmy ujrzeć w filmach.

Na czym polega fenomen Harrego Pottera?

Wiele osób nieustannie zadaje sobie pytanie, skąd wziął się fenomen Harrego Pottera. Wiele osób odpowie, że to wszystko zasługa dobrego marketingu. Oczywiście, bez niego historia niezwykle zdolnego, młodego czarodzieja, nie miałaby możliwości uzyskania tak dużego rozgłosu. Ale nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o dobry marketing. Mimo upływu tak wielu lat, jego popularność nie spada, a ludzie cały czas powracają do tej serii. 
Niewątpliwie chodzi tutaj o historię. Być może w filmach nie do końca jest to widoczne, ale książki przepełnione były elementami komedii, dramatu, horroru i kryminału. W poszczególnych tomach bohaterowie rozwiązywali zagadki. Zawsze znajdowały się jakieś tajemnice i elementy, które zaskakiwały. 
Harry Potter trafił do czytelników i widzów, między innymi dlatego, że dorastał wraz z nimi. Fani oczekując na kolejne części zmieniali się, przeżywali swoje wzloty i upadki, przechodzili przez fazę buntu, podobnie jak nasz bohater. W pewien sposób fani, mieli możliwość utożsamić się z tą postacią. 

Coraz nowsze pokolenia sięgają po fantastyczną historię czarodzieja, jego popularność nie zanika. Produkcja serialu będzie kolejnym krokiem dla poszerzenia fenomenu historii i pozyskania nowych wielbicieli.

 

Dodaj komentarz