Dlaczego doszło do zmian w obsadzie wiedźmina?

0 Comments
Dlaczego doszło do zmian w obsadzie wiedźmina?

Trzeci sezon serialu o przygodach wiedźmina jest już niemal ukończony. Jeżeli wszystkie przypuszczenia się potwierdzą, obejrzymy go jeszcze w tym roku. Oprócz tego nowa aktualizacja do gry “Wiedźmin 3” i potwierdzone plany na czwarty sezon netflixowego serialu. Mimo wszystko coś się kończy, a coś zaczyna.

Dlaczego Henry Cavill odchodzi z serialu?

Prawdopodobnie większość z was słyszała już informację o tym, że Henry Cavill odchodzi z obsady serialu. Aktor stał się niezwykle popularny dzięki roli Supermana. Tym razem przywdział miano Geralta z Rivii, znanego pod pseudonimem Białego Wilka. Okazuje się jednak, że nie na długo, ponieważ w następnym sezonie produkcji od Netflixa ma go zastąpić Liam Hemsworth. Dlaczego jednak obsada się zmienia, skoro Henry Cavill wielokrotnie potwierdził, że jest ogromnym fanem uniwersum autorstwa Andrzeja Sapkowskiego?

Początkowo Henry zobowiązał się do realizacji aż siedmiu sezonów Wiedźmina. Niestety początkowe plany niewiele mają się z rzeczywistością. Co do powiedzenia na ten temat ma sam Henry Cavill?

Henry wymownie zaznaczył w swojej wypowiedzi, że jako Geralt z Rivii walczył z różnymi potworami. Jednak jego podróż dobiega końca i przekazuje swój wiedźmiński medalion dla Liama Hemsworth’a, który zastąpi Henrego od czwartego sezonu serialu. Były wiedźmin w wypowiedzi przyznał, że jego zdaniem Liam doskonale poradzi sobie po przejęciu roli.

Czy aktor i reżyserzy rozeszli się w zgodzie?

Fani popularnego fantasy słusznie zastanawiają się, czy Henry przedstawia pełny pogląd sytuacji. Niektórzy spekulują, mówiąc, że prawdziwy powód odejścia aktora może wiązać się z pewnym konfliktem. Przecież Cavill jest fanem uniwersum i angażował się w produkcję na wielu płaszczyznach. Dlaczego zatem tak nagle postanowił przekazać pałeczkę innemu aktorowi?

Niektórzy uważają, że Henry Cavill nie chciał uczestniczyć w produkcji, ponieważ reżyserzy za bardzo odbiegają od materiału źródłowego znanego z książek Sapkowskiego. Ostatnio coraz częściej docierają do nas doniesienia dotyczące tego, że Henry jako aktor wkładał w produkcję więcej serca od scenarzystów i producentów.

Oficjalna wersja podpowiada nam, że Henry rozstał się z rolą w zgodzie z osobami stojącymi za produkcją. Może jednak nie chciał w rzeczywistości tolerować ignorancji, którą wykazali się scenarzyści? Jeszcze inni zwracają uwagę na to, że rozstanie może mieć podłoże finansowe. Henry jest niezwykle pożądanym aktorem, co może wiązać się z pewnymi wymaganiami finansowymi. Mimo wszystko wątpliwości dotyczące pieniędzy zostały ostatnio rozwiane. Z oficjalnych doniesień wynika, że Henry otrzymał 400 000 dolarów za każdy odcinek pierwszego sezonu oraz 1 000 000 dolarów za każdy odcinek drugiego. Z taką gażą prawdopodobnie nie poszło o pieniądze!

Co na to wszystko nowy odtwórca roli Liam Hemsworth?

Liam nie kryje zadowolenia. Przyznał, że on także jest wielkim fanem uniwersum i zaszczytem będzie dla niego odegranie roli Białego Wilka. Po więcej ciekawych informacji o serialach zapraszamy na stronę https://filmyfantastyczne.pl/category/seriale/.

 

Dodaj komentarz