Home Konkursy Historia twojego życia – wygraj książki SF [KONKURS]

Historia twojego życia – wygraj książki SF [KONKURS]

Historia twojego życia – wygraj książki SF [KONKURS]

Wspólnie z wydawnictwem Zysk i Spółka zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są książki Historia twojego życia. Na podstawie jednego  opowiadań powstał film science fiction Nowy początek.

Ted Chiang uważany jest za jednego z najważniejszych żyjących pisarzy science fiction. Ekranizacja jego Historii twojego życia zadebiutowało w kinach pod tytułem Nowy początek.

Gdy obce formy życia przybywają na ziemie, aby pomóc przy komunikacji i rozszyfrować ich intencje wojsko sprowadza uniwersytecką lingwistkę. Nowo nabyta przez nią wiedza na temat języka obcych i jego nielinearnej struktury pomaga jej poradzić sobie ze smutkiem związanym z rozwodem i śmiercią córki. W każdej z opowiedzianych w książce historii autor przygląda się życiu w świecie pełnym niepewności i kruchości, wykorzystując do tego swoją niesamowitą inteligencję i humor.

Co można wygrać?

Do wygrania są trzy egzemplarze książki Historii twojego życia autorstwa Teda Chianga

Historia Twojego życia konkurs

Co trzeba zrobić by wygrać książkę

Polubcie nasz fanpage oraz napiszcie w komentarzu poniżej: Jaka jest Wasza ulubiona powieść SF i dlaczego? Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy. Na Wasze komentarze czekamy do 7 grudnia, do godz. 23:59.

Wzięcie udziału w konkursie jest równoważne z akceptacją regulaminu.

Comment(12)

 1. Moją ulubioną powieścią, a raczej cyklem powieści jest Diuna. Historia opowiedziana przez Franka Herberta w niesamowity sposób opisuje naturę człowieka oraz wielorakie i potencjalne ścieżki jego rozwoju. Choć bohaterami są ludzie, ma się wrażenie, jakby były to zupełnie obce istoty.

 2. Jedną z moich ulubionych powieści sci-fi jest „Metro 2033” Dmitry’ego Glukhovsky’ego. Uwielbiam historie trzymające w napięciu. Czytając tę książkę, cały czas towarzyszyła mi niepewność. „Co będzie dalej?”, „czy cel podróży zostanie osiągnięty?” – chciałam poznać odpowiedzi na te pytania. Za każdym razem ciężko było się oderwać od poznawania dalszych losów głównego bohatera. W trakcie czytania często towarzyszyły mi myśli przyprawiające o napady klaustrofobii. Uwielbiam się bać, a ta powieść mi tego dostarczyła. Serdecznie polecam. 🙂

 3. Upadek Hyperiona – Dan Simmons.
  Podoba mi się przesłanie płynące z tej książki, jak może
  wyglądać świat przyszłości, kiedy równolegle z nami będą współistnieć
  inne samodzielnie myślące byty.

 4. Bracia Strugaccy i ich „Przenicowany świat”. Zupełnie inne spojrzenie na przyszłość, tym razem z perspektywy naszego wschodniego sąsiada. Książka ma ponad 40. lat, ale opisana rzeczywistość zaskakuje, a wyobraźnia twórców imponuje, a nawet inspiruje. Nie ma tam wybuchów, przeróżnych ras kosmitów, czy nadzwyczajnych pojazdów, ale historia zagubionego na obcej planecie, rządzonej przez dyktaturę, kosmonauty wciąga niczym czarna dziura.

 5. Neuromancer za pokazanie mi koncepcji sztucznej inteligencji,ingerecji w genetykę,znieczulicy ludzi przez technologię.Ludzi podłączonych do komputera,zniszczonych przez prochy dla których świat rzeczywisty jest złem koniecznym.Książka mocna która na długo zostaje w pamięci jak może wyglądać nasze życie kiedy zatracimy człowieczeństwo a oddamy się w 100 % technologii

 6. Dla mnie najlepsza książką SF jest K-Pax Gene Brewer. Potrafi zamieszać w głowie, zmusza do zadawania sobie pytań ” Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy”. „Czy na pewno jesteśmy sami?”. Książka jest przepełniona dobrą energią i nadzieją, że każde życie jest cenne. Napawa poczuciem, że jednak ktoś nad nami czuwa a sami jesteśmy tylko małym nierozwiniętym nasionkiem które może jeszcze wiele osiągnąć – jeśli tylko zechce:)

 7. .Są różne gatunki filmowe: melodramaty, fily akcji, animowane, dla dzieci itp. . Są np. filmy science fiction. Są to filmy naukowe ale połączone ze śmiechem, z fantastyką troszkę.O fabule osnutej na przewidywanych osiągnięciach nauki i techniki oraz ukazującej ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa.
  Jest też pewien gatunek: Fantasy.Używa magicznych i innych nadprzyrodzonych form, motywów, jako pierwszorzędnego składnika fabuły, myśli przewodniej, czasu, miejsca akcji, postaci i okoliczności zdarzeń. Np. nadle wyskakuje z krzaków ołówek i chce nas zabić, czy coś w tym stylu.Fantasy różni się od saience fiction tym że nigdy nie ma motywu historycznego oraz naukowego.
  Moją ulubiona książką jest hobbit jest to książka dająca nam do myślenia. Mnie ona nauczyła że nie ważne czy jest się dużym czy małym można osiągnąć bardzo dużo .Książka ta opowiada o hobbicie BILO który wyrusza w świat z GANDALFEM i trzynastu krasnolódów, by zdobyć skarb . Znajduje się on we wnętrzu Samotnej Góry, gdzie pilnował go Samug – smok. W czasie wędrówki spotyka efy i tajemniczego człowieka – niedźwiedzia, Beorna.
  Pozdrawiam Oliwia 🙂

 8. Za młodego czytelnika pomyliłbym si-fi z fantastyką,
  Dziś wiem że Lem jest dla mnie nieodkrytą afryką,
  Zachywaca i przraża, niejdnoznacznie wyobraża…
  Do dobrych książek po prostu się wraca, czyta 10 razy, bo są inspiracją
  Z Lemem poruszam nowe wody kratywności, i stoje jak czapla z gracją
  Takie uczucie „niejasności dylematu” sprawia że za pierwszym razem odkrywasz zupełnie co innego niż czujesz dzisiaj 🙂

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *