Home Konkursy Wygraj książki Marvela: Czarna Wdowa. Na zawsze czerwona [KONKURS]

Wygraj książki Marvela: Czarna Wdowa. Na zawsze czerwona [KONKURS]

Wygraj książki Marvela: Czarna Wdowa. Na zawsze czerwona [KONKURS]

Od 26 października w kinach nowy film MarvelaDoctor Strange. Z tej okazji wspólnie z wydawnictwem Zielona Sowa, przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest książka w tym uniwersum: Czarna Wdowa. Na zawsze czerwona.

Opis książki

Ava Orlova stara się być typową nastolatką z Brooklynu. Jest córką zaginionej rosyjskiej fizyczki i już w dzieciństwie była poddawana serii niebezpiecznych, bezlitosnych wojskowych eksperymentów, które przeprowadzał nie kto inny jak sam Ivan Somodorov.

Kiedy w Europie Wschodniej w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć dzieci, a na czarnym rynku zaczynają się pojawiać przecieki o technologii przemyconej z Czerwonej Komnaty, Czarna Wdowa zaczyna podejrzewać, że stać za tym może jej mentor z moskiewskiej szkoły. Natasha i Ava muszą wspólnie rozwiązać problemy z przeszłości. To jedyny sposób by powstrzymać Somodorova i poznać prawdę o ciemnookim chłopcu z wytatuowaną klepsydrą. O chłopcu, który pojawia się w snach Avy…Co można wygrać?

Do wygrania są dwa egzemplarze książki autorstwa Margaret StohlCzarna Wdowa. Na zawsze czerwona.

Konkurs książka Marvel

Co trzeba zrobić by wygrać książki?

Napiszcie w komentarzach, ZA CO LUBICIE CZARNĄ WDOWĘ? Dwie najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy. Na Wasze komentarze czekamy do 31 października, do godz. 23:59.

KONKURS ZAKOŃCZONY!

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Zwycięzcy to Magdalena Skwira i Monika Włostowska.

Wzięcie udziału w konkursie jest równoważne z akceptacją regulaminu.

 • EnBee

  Bo się nie certoli !!!
  Za to właśnie lubię Czarną Wdowę 🙂

 • Agnieszka Hikaru

  Lubię Czarną Wdowę za siłę i nieustraszenie. Jest niezwykle dynamiczną i charyzmatyczną postacią. Można rzecz, że wręcz niezbędną w przedstawionej historii. Mimo swojego nietuzinkowego charakteru potrafi zyskać sympatię i skierować na siebie wzrok odbiorcy. Za to właśnie ją uwielbiam. 🙂

 • rethar

  bo Scarlett Johansson 🙂

 • Maja Rybak

  Za co lubię Czarną Wdowę… Za to, że się nie poddaje. Że nie pozwala, aby jej przeszłość definiowała jej przyszłość (choć wiadomo, że w świecie komiksów nie zawsze to wychodzi). Za umiejętność skopania tyłka każdemu, kto wejdzie w jej drogę. Za to, że nie potrzebna jej opinia innych, aby być sobą. Za to, że jest tak zajebistą sobą. I za to, że potrafi wyskoczyć z helicarierra i bezpiecznie znaleźć się na ziemi 😀

 • Marta MAlinowska

  Za jej siłę, za to, że nie pozwala się wodzić za nos, za to, że inspiruje człowieka…

 • Slytherin Child

  Czarną Wdowę cenię przede wszystkim za to, że sama zapracowała na swój sukces. Nie dostała w prezencie nadludzkiej mocy, nie urodziła się z nieziemską siłą, ale od dziecka pracowała nad swoim ciałem. Uparcie dążyła do celu, ćwicząc swoje lekkoatletyczne zdolności i poznawając tajniki różnorodnych sztuk walki.
  kinga0529@gmail.com

 • Camil Es

  Mógłbym napisać ogólne banały:
  za to że jest konkretna,, nie (pie…) bawi się w tańcu, że ma fajny tyłek, potrafi spuścić niezły wp… łomot, i że szarpałbym jak reksio szynkę ale powiem prawdę bo ktoś to musi powiedzieć. Czarna Wdowa nie ma jakiś szczególnych superpowers, a radzi sobie jakby miała ponadto nie oszukujmy się ale można się na nią gapić i gapić.

 • Weronika

  Za charakter,dużą odporność psychiczną,skuteczne dążenie do celu.Czarna Wdowa to po prostu ,,baba z jajami”która wie czego chce.

 • Avika

  Czarna wdowa, działa jak jej wspaniały odnośnik pająka, jest nieustraszona i bardzo jadowita.Uwielbiam ją za to że nie zna strachu, jest perfekcjonistką, wielkie uznanie za jej mądrość i sztukę zabijania tak fantazyjną że aż magiczną , cały jej urok i wdzięk powala mnie na kolana..

 • Marek Błazenkowski

  Bardzo lubię Scarlett Johansson która wciela się w rolę Czarnej Wdowy. Przez te wszystkie lata odbyły razem interesujące podróże – mogła ją rozwijać, obierać z kolejnych warstw i jak w prawdziwym życiu razem z nią dorastać. To bardzo enigmatyczna bohaterka, ale ma niesamowite pochodzenie, więc naprawdę ma, z czego czerpać.

 • David

  Czarną Wdowle lubię za jej osobowości. Jest przenikliwa, tajemnicza, obwinia tajemnica. Potrafi osiągnąć swój cel opierając się na przemyśleniach i doświadczeniach. Sama jej nazwa nawiązuje do respektowania. Jest kimś o wielkim temperamencie, ale gdzieś w środku są schowane uczucia i miłość. Jej kreatywna postać, daje odczuć ten chłód i lodowatość. Coś co potrafi być piękne, kochać, z z drugiej strony potrafi być bardzo niebezpieczne…

 • Sabina FK

  Czarną Wdowę,cenię za to że okazała się, nie być wdową.Jej przenikliwa osobowość ,oryginalność,temperament,dążenie do celu.Zewnętrznie oziębła ,wyszkolona zabójczyni,a w głębi wrażliwa kobieta.
  sabka-sabka@wp.pl

 • Monika Włostowska

  Uwielbiam czarną wdowę za to, że stanowi idealny autorytet każdej kobiety. Jej upór, stanowczość i konsekwencja może być drogowskazem dla każdej z nas jak powinno się dążyć do marzeń. Temperament i perfekcjonizm jest też niczego sobie – aż przyjemnie spotkać się z tak barwną, cudowną postacią. Dwie twarze, które możemy dostrzec : zimna, wyrachowana, a z drugiej strony empatyczna i delikatna są doskonałym przykładem, że nic nie jest ani czarne, ani białe.

 • Marek

  Za to, że dla niej nie ma rzeczy niemożliwych i pomimo tego, iż wokół dzieje się tyle niesamowitych rzeczy, jest w stanie sama zrobić różnicę i pokonać każdego złoczyńcę

 • Krzysiek Jasek

  Hmm

 • Magdalena Skwira

  Piękna, waleczna, nieposkromiona, każdego wroga zręcznie pokona,
  taka normalna, zwykła dziewczyna
  która mi trochę mnie przypomina :p

  To Czarna Wdowa,walki bogini
  niejeden facet się do niej „ślini”
  jest bohaterką wielu produkcji
  i swoich wrogów mistrzem destrukcji.

  Kobieta która jasny ma cel,
  wybrała wszakże czerń, a nie biel czerwień na ustach ala Enzo Ferrari, spojrzenie bogini i nerwy ze stali.

  Ogień w jej oczach rozpala żądze,
  nie można kupić jej za pieniądze,
  uwieść też może każdego faceta, zabierze do nieba jak w kosmos rakieta.

  Styl super Hero, a kiedy walczy
  to płynie z prądem,tak jakby tańczy,
  jest jak huragan, dzika szalona nieokiełznana i nieposkromionia.

  Lubi czasami przywalić „z kopa”
  lub z pół obrotu położyć chłopa :p
  bo to jest babka pierwsza klasa,
  która subtelnie „pieści” z obcasa:p

  Lubię najbardziej ją za to właśnie,
  że w sercu ma ogień,co nigdy nie zgaśnie,
  we krwi odwagę, we włosach wiatr
  ma u swych stóp cały ten świat:)

  A kiedy walczy o słuszną sprawę,
  cenie ją bardzo za jej postawę
  lubię, podziwiam, chce być jak ona
  taka odważna i nieposkromiona

 • Magdalena Skwira

  Za każdym razem kiedy wrzucam swoją odpowiedź po kilku chwilach okazuje się że znika :/ Dla czego? https://uploads.disquscdn.com/images/32f6edd75e1b9b0ac54abc440f2240a3f1d8ae09a7bd13cbb618b095b773b42f.png

 • Magdalena Skwira

  Piękna, waleczna, nieposkromiona, każdego wroga zręcznie pokona, taka normalna, zwykła dziewczyna która mi trochę mnie przypomina :p

  To Czarna Wdowa,walki bogini
  niejeden facet się do niej „ślini”
  jest bohaterką wielu produkcji
  i swoich wrogów mistrzem destrukcji.

  Kobieta która jasny ma cel,
  wybrała wszakże czerń, a nie biel czerwień na ustach ala Enzo Ferrari, spojrzenie bogini i nerwy ze stali.

  Ogień w jej oczach rozpala żądze, nie można kupić jej za pieniądze,
  uwieść też może każdego faceta, zabierze do nieba jak w kosmos rakieta.

  Styl super Hero, a kiedy walczy
  to płynie z prądem,tak jakby tańczy,
  jest jak huragan, dzika szalona nieokiełznana i nieposkromionia.

  Lubi czasami przywalić „z kopa”
  lub z pół obrotu położyć chłopa :p
  bo to jest babka pierwsza klasa,
  która subtelnie „pieści” z obcasa:p

  Lubię najbardziej ją za to właśnie,
  że w sercu ma ogień,co nigdy nie zgaśnie,
  we krwi odwagę, we włosach wiatr
  ma u swych stóp cały ten świat:)

  A kiedy walczy o słuszną sprawę,
  cenie ją bardzo za jej postawę
  lubię, podziwiam, chce być jak ona
  taka odważna i nieposkromiona.

 • Sylwia Kobylińska

  Lubię ją, bo pokazuje, że kobiety, płeć piękna też potrafi być twarda i waleczna a nie jak w większości jesteśmy opisywane, czekające na ratunek damy w opałach. Ona nie potrzebuje facetów, żeby wyciągali ją z każdej opresji, nie. Sama doskonale daje sobie rade. Potrafi prosić o pomoc gdy tego potrzebuje i nie przechwala się swoimi umiejętnościami. Ponad to, ma bystry umysł. Najpierw myśli, próbuje znaleźć odpowiednią strategię i dopiero działa. Nie jest naciągana, jak większość podobnych kobiet tego typu. Działa szybko i cicho. Jest subtelna, ale potrafi pokazać swoje pazury. Ma też świetnie wykreowaną przeszłość. Ze złoczyńcy przeistacza się w obrońce.

 • Mariola Cud

  Kobieta piękna, niezależna, ukazująca same mocne strony kobiet. Przydomek równie mocny, bo jak wiadomo ten pająk zjada swoich kochanków 😉 Nieustraszona i niezależna, a jednocześnie w tym wszystkim subtelna i seksowna jak na kobietę przystało. Nie jest zbyt idealna, bowiem uważam, że jak na superbohaterkę jest zbyt oziębła. Doceniam ją za upór w dążeniu do celu i wytrwałość w tym wszystkim. Nie zatracenie siebie i mocny charakter, który bardzo ją wyróżnia i sprawia, że staje się inspiracją dla młodych dziewczyn. Do tego jej magnetyczne czerwone włosy, które z resztą są tak oryginalne jak ona sama. Lubię ja za prawdziwość, która wprost emanuje od niej w ilościach zaraźliwych.

 • LuckyLuke

  Szczerze? Za to, kto ją zagrał w wersji kinowej. Scarlett Johansson to idealna kandydatka do tej roli – jest podobna zarówno pod względem wyglądu, jak i charakteru. W zasadzie w innych rolach Scarlett mi nie pasuje, tak jakby była prawdziwą „Czarną Wdową”. A co się kryje pod tym pseudonimem? Siła, sprawność, dokładność, nieprzewidywalność…

 • Karolina

  Uniwersum Marvela jest reprezentowane głównie przez mężczyzn. Oni mogą odpocząć i nieco wyluzować. Świat potrzebuje silnej płci pięknej. Czarna Wdowa to superwoman, jaką każda z nas chciałaby być. To Girl’s power w czystej postaci. Jest skuteczna i odważna jak komandos, a przy tym delikatna niczym płatek kwiatu, bo ma swoje słabe strony- emocje. Opanowała do perfekcji niemal wszystkie sztuki walki, a przy tym pozostała uwodzicielska i kobieca. Dla niej nie ma nic niemożliwego. Podobnie jak jej męskie odpowiedniki nosi w sobie tajemnicę. Z tym wszystkim okazuje się szalenie pociągająca i walczy w świecie, który, jak to w historiach bywa, jest podzielony na stronę światła i ciemności.

 • Ewa Grzelak

  Czarna wdowa osobowościowo jest mi najbliższa. Przeciętna dziewczyna o przeciętnej urodzie, aczkolwiek skrywająca w sobie piękny kwiat kobiecości, który rozkwita, jeśli tylko zostanie dostrzeżony. Podobnie jak i ja nie marnuje życia na próżne uciechy i zabawy. Pragnie poznawać i rozumieć otaczający ją świat. Pragnie być waleczna i silna. Wie, że w życiu wiele sytuacji może wymagać od niej walki, wytrwałości i pragmatycznego spojrzenia na świat. Ja również uważam, że kobieta powinna być silna, zaradna i samodzielna. Powinna umieć stawić czoła przeciwnościom, jakie funduje rzeczywistość a nie poszukiwać tylko wsparcia i oparcia w silnym ramieniu mężczyzny. Posiada ognisty temperament, podobnie jak i ja, jest bystra i zaradna. Lubię ją, bo widzę w niej swój obraz, nawet pod względem wyglądu. I to wszystko czyni z niej najbliższą mi bohaterkę.

 • Monika Chyczewska

  ja jeszcze nie lubię, ale biorę udział w tym konkursie, żeby to zmienić