Młodzi polscy aktorzy

0 Comments
Młodzi polscy aktorzy

Co roku mury uczelni artystycznych opuszczają kolejni absolwenci kierunków aktorskich. Są pełni energii, ambitni i z głową pełną marzeń. Którzy z młodych aktorów najbardziej zasługują na naszą uwagę? Czy znajdziemy wśród nich przyszłe gwiazdy światowego kina?

Maciej Musiał, skazany na sukces

Maciek pochodzi artystycznej rodziny. Oboje jego rodzice są aktorami. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął jednak na długo przed ukończeniem 18. roku życia. Jako nastolatek występował w popularnym serialu “Ojciec Mateusz”. Popularność przyniosła mu rola Tomka Boskiego w” Rodzince.pl”, którą emitowała w latach 2011-2020 TVP2. Inne projekty, w których wziął udział to seriale: “Krew z krwi”, “Czas honoru”, “Hotel 52”. W serialu “1983” produkowanym przez Netflixa, zagrał nie tylko główną rolę, ale też był jednym z jego producentów.  Jego nazwisko można też znaleźć w obsadzie serialu “Wiedźmin”, który cieszy się popularnością na całym świecie. O tym i innych serialach przeczytasz na filmyfantastyczne.pl

Bartosz Bielenia, zdobywca wielu nagród

Bartosz mimo młodego wieku, może poszczycić się dużą kolekcją nagród. Są wśród nich te zdobyte w 2019 roku: Paszport “Polityki” w kategorii Film za rolę w “Bożym Ciele” oraz Nagroda imienia Zbyszka Cybulskiego. Udział w “Bożym Ciele” (reż. Jan Komasa) przyniosły mu też nagrody Orła oraz Złotego Lwa. Jego rola w filmie “Na granicy” została w 2016 r. nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego “Off Camera” w Krakowie oraz podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych “Młodzi i Film”. Bartosz Bielenia jest też aktorem teatralnym. Podczas studiów na krakowskiej PWST występował w teatrach Bagatela oraz Starym. Aktualnie występuje na deskach Teatru Nowego w Warszawie. 

Nikodem Rozbicki, człowiek wielu talentów

Aktor i muzyk. Student Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Zagrał m.in. w nagradzanym filmie “Bejbi blues” (reż. Katarzyna Rosłaniec), “Listach do M.” (reż. Mitja Okorn), “Dywizjonie 303. Historia prawdziwa” (reż. Denis Delcia) czy “Wszyscy moi przyjaciele nie żyją” (reż. Jan Belcl). Nikodema można obejrzeć w serialach takich jak: „Prawo Agaty”, „Ojciec Mateusz”, „Rodzinka.pl”, „Komisarz Alex”, „W rytmie serca”,„Chyłka”. Nikodem jest też DJ-em.

Tomasz Włosok, zdolny aktor z Warszawy

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Debiutował w filmie “Jestem mordercą” (reż. Maciej Pieprzyca). Wystąpił też w “Powidokach” (reż. Andrzej Wajda). Zobaczymy go w serialach: “1983”, “Wojenne dziewczyny”, “Szepty słychać po zmroku”, “Kruk”, “Nieobecni”, “Stulecie winnych”. Za swoją rolę w filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” (reż. Maciej Kawulski), został nagrodzony prestiżowym Złotym Lwem oraz statuetką FAF. Tomasz wystąpił też w licznych serialach. Znajdziemy wśród nich takie hity jak: “Nieobecni”, “Stulecie Winnych”, “Wojenne dziewczyny”, “Diagnoza”, “Ojciec Mateusz”, “Prawo Agaty”. 

 

 

Dodaj komentarz