Najlepsze filmy 2019 roku – nasze zestawienie

0 Comments
Najlepsze filmy 2019 roku - nasze zestawienie

W 2019 roku podobnie jak w poprzednich latach do kin trafiło mnóstwo nowych filmów. Które z nich okazały się najlepsze? Które z nich warto obejrzeć i dlaczego? Czytaj dalej, odpowiadamy na te pytania. W naszym rankingu znajdziesz zarówno filmy polskie jak i zagraniczne, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie na weekendowy wieczór. Nie podzieliliśmy ich na konkretne miejsca w rankingu, ponieważ wiele z tych tytułów zachwyciło nas po równo. Dlatego zestawienie ma charakter nienumerowanego rankingu.

Król Lew

Naszego zestawienia nie mogliśmy nie zacząć od doskonałego remake’u hitu kinowego z 1994 roku, na którym to wiele ówczesnych dzieci się wychowało i opłakiwało śmierć Mufasy. Samo wznowienie jest zrealizowane 1:1, doskonale się je ogląda. Świetna jakoś obrazu, dialogi – wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Sam film animowany opowiada o młodym lwie – Simbie, który w dzieciństwie traci ojca, a w następstwie jego śmierci zostaje wygnany z królestwa, gdzie panowanie rozpoczyna brat zmarłego Mufasy. Dla królestwa jest to okres głodu i bezprawia. Simba jednak nie traci ducha walki i z pomocą dwóch charakterystycznych przyjaciół stara się odzyskać swoje królestwo. Jest to również opowieść o odnajdywaniu siebie i podróży ku dorosłości.

Dwóch papieży

Niekwestionowany hit kinowy 2019 roku. Film opowiada o głośnej historii przejścia na emeryturę Benedykta XVI i powołanie na stolicę piotrową Franciszka. Można w nim znaleźć zderzenie nowoczesności i tradycji z perspektywy Kościoła Katolickiego, ale również wewnętrznej walki człowieka podczas podejmowania trudnych, życiowych decyzji. Doskonały obraz zmagania się z ludzką naturą osoby na wysokim stanowisku, na którą zwrócone są oczy całego świata.

Jak wytresować smoka 3

Kolejny film animowany w naszym zestawieniu, ale zdecydowanie warty uwagi również dla dorosłych widzów. Opowiada o dojrzewaniu i kształtowaniu odwagi w obliczu nieznanego. Niezwykle pouczający i poruszający tytuł. Dla młodszych widzów będzie również ciekawym obrazem o przyjaźni i wystawianiu jej na ciężką próbę. Doskonały pomysł na leniwe niedzielne popołudnie.

Parasite 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć zdobywcy Oscara, czyli kolosalnego hitu kinowego Parasite, O tym filmie mówiło się wszędzie w 2019 roku, słyszał o nim każdy. Jeśli jeszcze go nie widziałeś, koniecznie nadrób zaległości. To opowieść o grupie śmiałków, którzy próbują przebić się w świecie, którym rządzą pieniądze i bogacze. Jednak nie w oklepany, prosty do przewidzenia sposób. Byłoby zbyt łatwo. To niecny, zaskakujący plan, który z pewnością Cię wciągnie.

Tylko nie mów nikomu 

Kolejny bardzo głośny obraz braci Sekielskich. Ciekawym zbiegiem w tym filmie było to, że ukazał się nie w kinie, a na platformie YouTube, gdzie wywołał istną lawinę komentarzy, udostępnień i oczywiście wyświetleń. W ciągu dwóch dni od premiery film obejrzało niemal 2 miliony użytkowników. To świetny sukces dla twórców. Jest to film dokumentalny, w którym dziennikarz przeprowadza rozmowy z księżmi katolickimi, którzy dopuścili się pedofili. Często konfrontuje ich zeznania z ofiarami.

Joker 

2019 rok owocował w doskonałe kino, które z pewnością będzie cytowane w przestrzeni publicznej jeszcze wiele lat. Jednym z takich filmów jest zdecydowanie Joker. Opowiada o komiku, który znudzony swoją dotychczasową rolą zaczyna parać się morderstwami. Oprócz oczywistej historii widocznej na pierwszy rzut oka jest to również opowieść o zmaganiu się z byciem odmieńcem w społeczeństwie oraz dążeniem do spełnienia marzeń. Zdecydowanie warty obejrzenia!

Na noże

Czy może być lepsza propozycja filmowa niż połączenie komedii, kryminału i elementów dramatu? Prawda, że brzmi to jak przepis na hit filmowy? Tak się właśnie stało w przypadku filmy Na noże. Połączenie gatunkowe wyszło doskonale, owocując świetnym filmem, który sprawdzi się na romantyczne wyjście do kina, ale również wieczór ze znajomymi. Film opowiada o zabójstwie 85-letniego nestora rodu, który jest autorem wielu powieści kryminalnych. Ustaleniem sprawcy zajmuje się detektyw Blanc, który podejrzewa literalnie wszystkich. Zarówno rodzinę denata, jak i jego współpracowników. Nie pomaga fakt, że pisarz został zamordowany tuż po swoim przyjęciu urodzinowym, gdzie gościł dużą liczbę osób, co dodatkowo utrudnia znalezienie sprawcy.

Boże ciało 

Kolejny polski hit kinowy 2019 roku. Naszym zdaniem zdecydowanie warty obejrzenia. Reklamowany, jako polski kandydat do Oscara, co już mówi samo za siebie. Film opowiada o młodym chłopaku, który zostaje zwolniony z poprawczaka i wyjeżdża z dala od domu rodzinnego, aby pracować w stolarni. Zaczyna tam podawać się za księdza. Historia ta jest oparta na prawdziwych wydarzenia 20-letniego Daniela, który przebywając w zakładzie poprawczym, pragnie zostać księdzem, ponieważ przechodzi tam przemianę duchową.

Historia małżeńska 

Idealna para, którą połączyła wspólna pasja – aktorstwo, po 10 latach małżeństwa zaczyna się rozpadać, ponieważ oboje chcą rozwijać swoje kariery, które rozchodzą się w różnych kierunkach i są nie do pogodzenia. Początkowo idealny związek okazuje się bardzo kruchy. Po latach wspólnej pracy, mieszkania i spędzania każdej wolnej chwili okazuje się, że jednak oboje potrzebują więcej oddechu. Ciekawa opowieść o człowieku, jego wyrzeczeniach i wyznaczaniu priorytetów. Czy para, która zrosła się niemal w jeden organizm, przez dekadę wspólnego życia przetrwa, czy porzuci wszystko, co ją do tej pory łączyło? Sprawdź, oglądając ten film.

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów sensacyjnych ostatnich lat. Akcja filmu rozpoczyna się w latach 70., kiedy w głównym bohaterze rodzi się ogromna chęć posiadania dużej ilości pieniędzy i życia ponad stan. Jednak to nie tylko opowieść o zdobywaniu pieniędzy i bogactwa, ale również historia o miłości i przyjaźni. Bowiem dla tytułowego gangstera bardziej niż pieniądze liczy się najlepszy przyjaciel i ukochana kobieta. Atrakcyjności temu tytułowi dodaje fakt, że cała historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, dzięki czemu dobitniej obrazuje rodzimą mafię drugiej połowy XX wieku.

Małe kobietki 

Ekranizacja powieści szczególnie znanej na Zachodzie, głównie w Stanach Zjednoczonych. Opowiada historię matki, która zdecydowanie wyprzedza swoje czasy. Dzisiaj nazwalibyśmy ją wyemancypowaną, ale warto pamiętać, że akcja filmu dzieje się w XIX wieku. Matka wychowywała bowiem swoje córki w poszanowaniu wolności i idei walki o nią. Dodatkowo uczyła je, jak stawiać granice i jak odnaleźć własną drogę w życiu. Niezwykle postępowe podejście owocuje licznymi organizacjami powołanymi przez córki początkowo jako element zabawy.

Pewnego razu… w Hollywood 

Opowiada historię aktora, który rozpoczynał swoją karierę pod koniec lat 60. w filmie westernowym. Jednak po udziale w jednym z nich rezygnuje z kariery na kilka lat, kiedy chce wrócić do grania, rynek dynamicznie się zmienił i przemysł filmowy wygląda zupełnie inaczej, więc musi na nowo odnaleźć się w świecie filmu. Główny bohater jednak nie poddaje się i zamieszkuje w Hollywood, gdzie jego sąsiadką jest słynna aktorka. Tym samym próbuje na nowo wrócić do zawodu.

Jojo Rabbit 

Jeden z głośniejszych filmów 2019 roku. Opowiada o młodym chłopcu, członku nazistowskiej partii pracy, który pomaga Żydówce, ale jednocześnie chce zostać wierny swoim ideałom. Jego drogi i wspomnianej Żydówki krzyżują się przez odkrycie przez Jojo kryjówki dziewczyny na strychu domu jego matki, która samotnie wychowuje syna. To opowieść o odwiecznej wewnętrznej walce człowieka, który musi mierzyć się z dobrymi i złymi wpływami. To również historia o ustalaniu priorytetów i hierarchizacji miłości.

Podsumowanie

W powyższym zestawieniu wiele tytułów pojawiło się z dopiskiem „oparty na prawdziwych wydarzeniach”, to doskonale wskazuje trend, w jakim zmierza współczesne kino. Oczywiście jest to determinowane gustami widzów, którzy coraz częściej stawiają na filmy z motywem prawdziwych historii. Może wówczas łatwiej odnaleźć im siebie w postaciach, które oglądają na ekranie? Wiele z tych filmów to prawdziwe hity, o których mówili wszyscy. Koniecznie obserwuj nowości kinowe, aby być na bieżąco i móc wyrażać opinię w towarzystwie na temat kinematografii.

Dodaj komentarz