Najlepsze polskie filmy 2023. Na co warto czekać?

0 Comments
filmy

Od wielu lat oglądanie filmów to jedna z najpopularniejszych form spędzania czasu wolnego. Przede wszystkim jest ona powszechnie dostępna, a to z pewnością wpływa na jej atrakcyjność. Oglądać filmy możemy w kinie, ale nie tylko. Obecne czasy pozwalają na korzystanie z przeróżnych portali, które ułatwiają dostęp do większości tytułów. Oczywiście, aby legalnie oglądać premiery, powinniśmy wybrać się do kina. Na jakie polskie tytuły warto czekać w 2023 roku? 

Doppelgänger. Sobowtór

Film reżyserii Jana Holoubka, który ma za sobą kilka głośnych tytułów, nie tylko filmowych, lecz także serialowych. Między innymi są to: “25 lat niewinności. Sprawy Tomka Komendy”, “Rojst” czy “Wielka woda”. Thriller psychologiczny, który w centrum stawia dwóch bohaterów, którzy z pozoru nie mają nic ze sobą wspólnego. Scenariusz filmu powstał niejako na podstawie losów polskich agentów specjalnych PRL. Zatem to interesujące odwzorowanie Polski Ludowej. 

Król dopalaczy

Historia młodego Dawida, który po upadku biznesu ojca, musi wejść na wyżyny, aby wziąć odpowiedzialność za rodzinę. Łatwym pomysłem okazały się dopalacze, czyli legalny zamiennik narkotyków. Dzięki temu pomysłowi pieniądze mnożyły się w zatrważającym tempie. Wydawać się mogło, że miał wszystko: szybkie auta, piękne kobiety, układy na najwyższych szczeblach władzy czy szacunek świata gangsterskiego. Czego chcieć więcej? Z czasem okazało się jednak, że dopalacze to wcale nie takie bezpieczne środki, a co za tym idzie nie do końca legalne. W roli głównej Tomasz Włosok, czyli Nikoś z głośnego filmu pt. “Jak pokochałam gangstera”. 

Wyrwa

Po trudnym zdarzeniu, jakim jest tajemniczy wypadek samochodowy, życie Maćka wywraca się do góry nogami. W wypadku ginie żona głównego bohatera, a cała sytuacja coraz bardziej zaczyna przypominać samobójstwo. Zaczynają nie zgadzać się pewne fakty. Żona wspomniała, że jedzie na delegację do Krakowa, a ginie pod Mrągowem. Mężczyzna z całych sił pragnie rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci. Trafia na trop, który doprowadzi go do potencjalnego kochanka swojej zmarłej żony. Czy Maciej tak naprawdę znał kobietę, którą poślubił? 

Ukryta sieć

Młoda dziennikarka zaczyna prowadzić śledztwo w sprawie śmierci. Według niej, służby klasyfikują śmierć telewizyjnego celebryty, jako nieszczęśliwy wypadek. Julita uważa, że w rzeczywistości to precyzyjnie zaplanowana zbrodnia. Z każdym krokiem, bohaterka zbliża się do poznania prawdy. Niestety chęć rozwiązania sprawy, ściąga na Julitę śmiertelne niebezpieczeństwo. Tajemniczy obserwator zna jej każdy sekret, a także wyprzedza każdy jej ruch. Czy wejście w ukrytą sieć cyber powiązań uratuje ją od najgorszego? 

Dlaczego warto oglądać filmy?

Każdy z filmów poszerza nasze horyzonty, dzięki nim poznajemy między innymi historię innych ludzi, kulturę czy trudne wydarzenia, często inspirowane faktami. W zależności od tego, jaki film wybierzemy, możemy się odprężyć lub wniknąć całkowicie w świat bohaterów. Polskie filmy bardzo często nawiązują do historii naszego kraju lub ukazują problemy, z którymi borykali się ludzie. Mimo, iż oglądanie filmów z fizycznego punktu widzenia jest bierne, potrafi przynieść nam wiele korzyści. 

Dodaj komentarz