Najlepsze polskie seriale

0 Comments
Najlepsze polskie seriale

Najlepsze polskie seriale

Uwielbiasz seriale i szukasz kolejnych, ciekawych tytułów? A może zastanawiasz się jakie polskie seriale są najbardziej popularne? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Gdzie szukać ciekawych seriali 

Masz już dość przeglądania telewizji w poszukiwaniu idealnego i wciągającego serialu? A może denerwuje Cię to, że odcinki puszczane są w odstępach czasowych, na przykład cotygodniowo? Z pewnością powinieneś zainteresować się serwisami streamingowymi, takimi jak Netflix, HBO GO czy Player. Swoją ogromną popularność zawdzięczają one między innymi pandemii covida, gdzie niemalże wszyscy bylibyśmy zamknięci w domach. Z pewnością każdy z nasz szukał w tej sytuacji rozwiązań, które mogłyby zająć nasz wolny czas. Serwisy streamingowe są bardzo komfortowym rozwiązaniem, które oferują miesięczne abonamenty za dostęp do tysięcy filmów i seriali. Dzięki temu w ciągu jednego weekendu możemy obejrzeć cały serial ‘na jednym tchu’, co znacznie odróżnia serwisy streamingowe od klasycznej telewizji. 

Co ciekawe, wiele osób chętniej wybiera serwisy streamingowe niż kino, ze względu na to jak łatwy dostęp mamy do ogromnej ilości tytułów i to bezpośrednio ze swojej kanapy. Na takie filmowe bądź serialowe maratony możemy zaprosić swoją rodzinę bądź przyjaciół, aby wspólnie spędzić miło czas.

Najpopularniejsze polskie seriale

Ile osób tyle opinii. Tym samym ciężko byłoby stworzyć uniwersalne top 3 czy top 5 polskich seriali. Z pewnością można jednak powiedzieć, że polskie produkcje bardzo często są niedocenione, a w ramach polskiej kinematografii odnajdziemy wiele świetnych tytułów. Każda osoba powinna utworzyć swoją listę ulubionych tytułów na podstawie swoich własnych preferencji. 

Jakie tytuły można wyróżnić wśród jednych z najpopularniejszych Polskich seriali?

Jednym z nich z pewnością jest serial Wataha. Serial rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną funkcjonariusze jednego z oddziałów straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich – wspomnianemu Rebrowowi – udaje się przeżyć. W wyniku napadu traci nie tylko przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. To motywuje go jeszcze bardziej, aby znaleźć prawdę o morderstwie. Jego przełożeni też są zainteresowani poznaniem prawdy. Na obejrzenie czekają na nas w tym przypadku aż trzy sezony.

W czasach swojej świetności Ranczo było najlepszym polskim programem telewizyjnym. W każdą niedzielę ten serial przyciągał przed telewizory miliony Polaków, pokonując popularne talent show i wszelkie inne programy. Galeria dobrze zagranych i dobrze napisanych postaci przyczyniła się do sukcesu serialu o Amerykance, która odnajduje szczęście na podwarszawskiej wsi. Ważne role utworzone m.in. Cezarego Żaka i Artura Barcisia są wspominane i doceniane aż do dziś. 

13 Posterunek to jeden z pierwszych polskich sitcomów zrealizowany według współczesnych standardów amerykańskich (czas trwania odcinka, każda grupa wiekowa, ograniczenie tylko do jednej klatki studyjnej itp.). Zastanawiasz się, czy przełożyło się to również na jakość? W zdecydowanej większości tak. W serialu zdarzają się momenty niezręcznego humoru, ale ogólnie ta produkcja jest bardzo zabawna i zapewnia rozrywkę dla całej rodziny. Co ciekawe, 13 posterunek w dalszym ciągu bardzo chętnie jest puszczany w telewizji nawet dzisiaj, co z pewnością świadczy o jego ogromnej popularności. 

Nie zwlekaj, świat serialów zarówno polskich, jak i zagranicznych serialów stoi przed Tobą otworem! Więcej informacji o filmach i serialach odnajdziesz na stronie filmyfantastyczne.pl.

Dodaj komentarz