Home Newsy 1983 – już dostępny online. Premiera pierwszego polskiego serialu Netflixa

1983 – już dostępny online. Premiera pierwszego polskiego serialu Netflixa

1983 – już dostępny online. Premiera pierwszego polskiego serialu Netflixa

1983 można już oglądać online. Pierwszy polski serial Netflixa trafił do szerokiej dystrybucji. Produkcja zadebiutowała jednocześnie w 190 krajach.

O czym jest serial 1983?

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

1983 – obsada serialu

W rolach głównych występują Maciej Musiał i Robert Więckiewicz. W znakomitej obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz Ewa Błaszczyk.

Twórcy polskiego serialu Netfixa

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall (Jurassic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland. Autorami zdjęć są Tomasz Naumiuk, Arkadiusz Tomiak i Mateusz Wichłacz. Za scenografię odpowiada Anna Anosowicz, a za kostiumy – Katarzyna Lewińska. Muzykę do serialu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz.1983 – gdzie oglądać online?

Serial 1983 dostępny jest online w platformie Netflix. Można tam obejrzeć wszystkie osiem odcinków.

Czy warto zobaczyć serial 1983?

Dotychczasowe recenzje są dość stonowane. Serial posiada intrygującą fabułę z wieloma celnymi odniesieniami do współczesnej Polski oraz sytuacji politycznej na całym świecie. Ma również dość poważne braki, przez co całość może być nieco ciężkostrawna. Więcej informacje znajdziecie w naszym artykule 1983 – recenzje, opinie, komentarze.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 50 – najlepsze seriale Netflixa

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *