Home Newsy 2001: Odyseja kosmiczna – polska superprodukcja! [AUDIOBOOK]

2001: Odyseja kosmiczna – polska superprodukcja! [AUDIOBOOK]

2001: Odyseja kosmiczna – polska superprodukcja! [AUDIOBOOK]

2001: Odyseja kosmiczna to nie tylko słynny film SF, ale również znakomita powieść Arthura C. Clarke’a. Polscy twórcy zrealizowali audiobooka, który z całą pewnością, można nazwać superprodukcją!

Audiobook Audioteki 2001: Odyseja kosmiczna jest słuchowiskiem z pełnym podziałem na role, tłami dźwiękowymi oraz muzyką. Partię narratora czyta niezrównana Krystyna Czubówna, a w głównych rolach usłyszymy m.in. Dawida Ogrodnika, Mirosława Zbrojewicza, Antoniego Pawlickiego czy Roberta Jarocińskiego.

Tak powstawał audiobook 2001: Odyseja kosmiczna:

Na wyjątkowość Odysei kosmicznej na pewno miało wpływ doświadczenie autora, który od najmłodszych lat interesował się nauką, w szczególności kosmosem. Arthur C. Clarke był członkiem, a następnie przewodniczącym Brytyjskiego Towarzystwa Międzyplanetarnego, najstarszego towarzystwa zajmującego się wspieraniem i propagowaniem astronautyki i eksploracji kosmosu. Jego wizja stała się podstawą dzisiejszej techniki satelitarnej – orbita geostacjonarna, często nazywana orbitą Clarke’a, wykorzystywana jest przez satelity telekomunikacyjne, meteorologiczne i telefonii satelitarnej.

Posłuchaj pierwsze minuty audiobooka za darmo:

Więcej informacji o audiobooku znajdziecie na oficjalnej stronie.