Home Newsy Aktorski serial Star Wars posiada kosmiczny budżet. Kiedy premiera?

Aktorski serial Star Wars posiada kosmiczny budżet. Kiedy premiera?

Aktorski serial Star Wars posiada kosmiczny budżet. Kiedy premiera?

Walt Disney przygotowuje pierwszy aktorski serial osadzony w uniwersum Star Wars. Niedawno dowiedzieliśmy się, ile będzie kosztował. Ta cena nie mieści się w głowie! Kiedy premiera?

Trwa wyścig platform streamingowych. Prowadzi Netflix z przewagą kilku lat i wieloma kultowymi już tytułami na koncie. Za nim podąża Amazon oraz Walt Disney. Przedsiębiorcy każdej ze wskazanych firm doskonale zdają sobie sprawę, że aby przyciągnąć uwagę odbiorcy, muszą posiadać przemyślany i dopracowany kontent. Netflix stawia na wysokobudżetowe seriale dla masowego odbiorcy (jak Zagubieni w kosmosie) albo mniejsze produkcje, skierowane w stronę konkretnych grup docelowych. Druga ze wskazanych strategii objawia się to realizacją oryginalnych filmów czy w seriali w nieanglojęzycznych krajach. W ten sposób na platformę streamingową trafił m.in. duński The Rain, niemiecki Dark, a Polacy produkują przewrotne political-fiction 1983. W sumie Netflix zamierza wydać 8 miliardów dolarów na oryginalne produkcje. Jaką strategię posiada Amazon i Walt Disney?

Serial Star Wars – ile kosztuje? To kosmiczny budżet!

Flagową serią Amazona ma stać się Władca Pierścieni. Tutaj twórcy nie boją się wydać nawet 500 milionów dolarów na realizację dwóch sezonów oryginalnej produkcji, z czego połowę wskazanej kwoty przeznaczono na zakup praw do marki. Z drugiej strony trylogia Władcy Pierścieni zrealizowana przez Petera Jacksona kosztowała „zaledwie” 300 milionów dolarów. Krążą pogłoski, że epicki projekt może trwać nawet 5. sezonów – upływ czasu oraz odbiór publiczności pokaże, czy plany dojdą do skutku.

Walt Disney nie szasta tak bardzo pieniędzmi, jednak nie przeszkodzi mu to wydać aż 100 milionów dolarów na realizację przedsięwzięcia. Opłaca się. Fanów z pewnością zainteresuje pierwszy oryginalny serial aktorski, osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dotąd na mały ekran trafiały wyłącznie animacje o droidach i Jedi: Wojny klonów, Rebelianci oraz niezliczona ilość niekanonicznych kreskówek z logiem klocków LEGO.Serial Star Wars – kiedy premiera? Jaka fabuła?

Twórcą serialu jest Jon Favreau, wcześniej odpowiedzialny m.in. za Iron Mana oraz Księgę dżungli. Jak wskazują plotki, akcja osadzona zostanie 7 lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi i 23 lata przed wydarzeniami z Przebudzenia Mocy. Szczegóły fabuły pozostają nieznane. Wiadomo, że pierwszy odcinek będzie liczył 10 epizodów – każdy wyprodukowany za kwotę ok. 10 mln dolarów. W ten sposób telewizyjna edycja Star Wars – obok wspomnianego Władcy Pierścieni oraz 8. sezonu Gry o tron – będzie jedną z najdroższych serii w historii kina.

Aktorski serial z uniwersum Gwiezdnych Wojen zadebiutuje w 2019 roku na platformie streamingowej Disneya.

ZOBACZ TAKŻE: Jak wyglądaliby bohaterowie ze Star Wars w świecie steampunku? Rewelacyjnie!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *