Home Newsy Netflix: powstanie 2. sezon serialu Altered Carbon. Kto zagra głównego bohatera?

Netflix: powstanie 2. sezon serialu Altered Carbon. Kto zagra głównego bohatera?

Netflix: powstanie 2. sezon serialu Altered Carbon. Kto zagra głównego bohatera?

Pierwszy sezon Altered Carbon nie został aż tak dobrze przyjęty przez widzów i krytyków. Tym dziwniejsza wydaje się decyzja Netflixa w sprawie kontynuacji serialu. Najwyraźniej cyberpunk wciąż ma szansę przyciągnąć uwagę subskrybentów do oferty platformy VOD.

Sezon 2017/2018 udowodnił, że w świecie kina i telewizji nie ma już miejsca na cyberpunkowe historie. Blade Runner 2049 okazał się gigantyczną klapą finansową. Aktorski Ghost in the Shell cieszył się złą sławą, pomimo obsadzenia w głównej roli zmysłowej i utalentowanej Scarlett Johanson. Również Bez słowa oraz pierwszy sezon Altered Carbon – oba wyprodukowane przez Netflixa – były krytykowane za wtórność oraz monotonię w sposobie kreacji cyberpunkowej rzeczywistości. Mimo to serwis zdecydował się przedłużyć fantastyczno-naukowy serial. Poznaliśmy obsadę 2. sezonu Altered Carbon.

Altered Carbon 2. sezon – główny bohater

Podobnie jak franczyza Ghost in the Shell albo Blade Runner, także Altered Carbon podjął się (niemal filozoficznych) kwestii dotyczących ciała, umysły oraz duszy. Po raz kolejny obserwowaliśmy humanistyczne studium egzystencji pośród ludzi i wymysłów przyszłości. Gdzie kończy się „ja” a zaczyna technologiczna proteza życia i emocji? Cyberpunkowe pytania towarzyszyły niemal całej historii w serialu, wzbogacone pulpową treścią. Fabuła Altered Carbon przedstawia bowiem świat przyszłości, w którym ludzie nieustannie mogą zmieniać swoją cielesną powłokę – przekształceniu nie ulega natomiast ich umysł oraz dusza.
Koncept pozwoli twórcom wprowadzić w 2. sezonie szereg nowych bohaterów i aktorów. Protagonistą nadchodzących odcinków znów został Tekashi Kovacs. O ile jednak w pierwszym sezonie wcielał się w niego Joel Kinnaman, tak tym razem na małym ekranie zobaczymy Anthony’ego Mackiego. Miłośnicy kinowego uniwersum Marvela mogą kojarzyć aktora z roli Falcona, przyjaciela Kapitana Ameryki.

Altered Carbon 2. sezon – obsada

W nadciągających odcinkach ujrzymy kilka postaci z poprzedniego sezonu. Do roli Quellcrist Falconer powróci Renee Elise Goldsberry, zaś Chris Conner ponownie wcieli się w powłokę sztucznej inteligencji, znaną pod imieniem Edgar Poe.

Simmone Missik zagra płatną zabójczynię Trepp. Równie niebezpiecznym przestępcą będzie James Saito jako Tanaseda Hideki – liczący sobie setki lat szef Yakuzy dzieli wspólną przeszłość z głównym bohaterem Altered Carbon. Dina Shihabi wcieli się w sztuczną inteligencję Dig 301, pomagającą ludzkim archeologom. Przypuszczalnie nawiąże romans z Edgarem Poe. Ostatnim nowym nazwiskiem w obsadzie serialu jest Torben Liebrecht w roli pułkownika Ivana Carrery. Zamierza on zabić Tekashiego Kovacsa

Altered Carbon 2. sezon – zwiastun:

Altered Carbon 2. sezon – kiedy premiera?

2. sezon Altered Carbon nie jest jedynym cyberpunkowym tytułem, zapowiedzianym przez Netflixa. Największy serwis streamingowy wyprodukuje także anime Blade Runner.

Premiera 2. sezonu Altered Carbon w serwisie Netflix pozostaje nieznana.

ZOBACZ TAKŻE: Nie tylko Blade Runner 2049. Oto największe klapy finansowe 2017 roku w USA

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *