Home Newsy Amazon ściga Wiedźmina. Serial Władca Pierścieni dostanie 2. sezon. Kiedy premiera?

Amazon ściga Wiedźmina. Serial Władca Pierścieni dostanie 2. sezon. Kiedy premiera?

Amazon ściga Wiedźmina. Serial Władca Pierścieni dostanie 2. sezon. Kiedy premiera?

.

Platforma Amazon Prime Video rozpoczęła pościg za Wiedźminem. Tworzony przez nią serial Władca Pierścieni został przedłużony o 2. sezon. Czyżby serwis streamingowy był pewien sukcesu?

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Wiedźmin na platformie Netflix został przedłużony o kolejny sezon. Amazon Prime Video stara się doścignąć serial fantasy z rywalizującego serwisu streamingowego – również zapowiedział realizację kolejnych epizodów swojej flagowej serii. Niestety, na chwilę obecną Władca Pierścieni został daleko w tyle za łowcą potworów z książek Andrzeja Sapkowskiego.

Czyżby za kilka lat miała nas spaść lawina fantastycznych serii z elfami, rycerzami oraz warownymi zamkami? Niewykluczone. Zwłaszcza że HBO również wystartuje w tym wyścigu. Zaplanowano produkcję kilku spin-offów franczyzy Gra o tron.

Serial Władca Pierścieni – powstanie 2. sezon

Władca Pierścieni od samego początku był zapowiadany jako produkcja, składająca się z dwóch sezonów. Teraz Amazon Prime Video tylko potwierdził swoją decyzję. Twórcy muszą być przekonani o sukcesie serialu na podstawie książek J.R.R. Tolkiena. Zdjęcia do pierwszego odcinka Władcy Pierścieni jeszcze się nie rozpoczęły, miłośnicy serii wciąż nie znają szczegółów fabuły, pod znakiem zapytania stoi nawet spora część obsady. Mimo to Amazon przedłuży franczyzę o kolejne epizody Warto pamiętać, że na samym początku planowania serialu zapowiadał realizację aż pięciu sezonów.

Serial Władca Pierścieni – zapowiedź twórców i cytat z Hobbita:

Serial Władca Pierścieni – fabuła

Fabuła nadchodzącego serialu Amazon Prime Video została osadzona w trakcie Drugiej Ery Śródziemia. Właśnie wtedy wykuto tytułowy artefakt: Jedyny Pierścień. Serial przedstawi dojście Saurona do władzy oraz jego niechlubny upadek. Dowiedzieliśmy się, że twórcy nie uzyskali pełnych praw do książek Tolkiena. Mówiąc jeszcze dokładniej: nie mogli bazować na fragmentach, wykorzystanych już wcześniej przez Petera Jacksona w Hobbicie oraz pełnometrażowej trylogii Władcy Pierścieni.

Druga Era Śródziemia została również opisana w innych książkach Tolkiena, takich jak: Silmarillion Niedokończone opowieści.

Serial Władca Pierścieni – obsada i twórcy

Za kamerą odcinka pilotażowego Władcy Pierścieni stanie J.A. Bayona. Twórca wyreżyserował wcześniej Jurassic World: Upadłe królestwo.

W obsadzie serialu znaleźli się:

  • Joseph Mawle (Gra o tron) jako złoczyńca Oren,
  • Markella Kavenagh (serial Romper Stomper) jako elfka Tyra,
  • Maxim Baldry (Wakacje Jasia Fasoli) w nieznanej roli,
  • Will Poulter (Czarne lustro: Bandersnatch) w nieznanej roli.

Serial Władca Pierścieni – premiera

Serial powstanie na Nowej Zelandii – tam, gdzie Peter Jackson realizował trylogię Władcy Pierścieni oraz Hobbita. Pierwszy sezon zadebiutuje w 2021 roku na platformie Amazon Prime Video.

ZOBACZ TAKŻE: Quentin Tarantino mógł zostać reżyserem Władcy Pierścieni? Groźby i przemoc psychiczna wobec Petera Jacksona

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *