Home Newsy Andrzej Sapkowski NIE PRACUJE przy serialu Wiedźmin Netflixa

Andrzej Sapkowski NIE PRACUJE przy serialu Wiedźmin Netflixa

Andrzej Sapkowski NIE PRACUJE przy serialu Wiedźmin Netflixa

Andrzej Sapkowski uczestniczył w Comic Con Portugal, gdzie wyznał, że nie pracuje przy serialu Wiedźmin.

Jak donosi serwis Eurogamer, pisarz został zapytany przez lokalne media, jak wygląda sytuacja z serialem Netflixa, przy którym jest konsultantem (wedle oficjalnego komunikatu). A co na to Sapkowski? W charakterystyczny dla siebie sposób skomentował sytuację twierdząc, że w żaden sposób nie pracuje przy serialowym Wiedźminie.

Andrzej Sapkowski o współpracy z Netflixem:

„Jak z wszystkimi adaptacjami, czy to pierwszą, czy ostatnią, nie jestem zaangażowany w prace. W mojej opinii książki to książki, a adaptacje to adaptacje. Jak pisał Kipling, Wschód i Zachód nigdy się nie zejdą. Tak samo jest z adaptacjami i oryginałem. Adaptacje trzeba dostosować. To wszystko, co mogę powiedzieć, ponieważ podpisałem kontrakt, który nakłada duże kary finansowe za ujawnienie czegokolwiek. Dla mnie to dobrze, bo nic nie wiem.”
Obstawialiśmy, że umowa pomiędzy Sapkowskim a Netflixem jest czysto kurtuazyjna. Teraz zaś sam autor to potwierdził w charakterystyczny dla siebie sposób. Jesteśmy ciekawi, czy Netflix i Platige Image odniesie się do tej wypowiedzi oraz jaka będzie reakcja fanów pisarza na wieść, że ten nie ma nic do czynienia z serialem.

Prace nad serialem Wiedźmin trwają

Przypomnijmy, że showrunnerką jest Lauren S. Hissrich, która ostatnio chętnie się dzieli postępem prac nad serialem na swoim oficjalnym twiterze. Zaliczyła też małą wpadkę publikując testowe logo Wiedźmina, które nie jest oficjalnym. Premiera serialu nie jest znana, lecz spekuluje się, że możemy zobaczyć produkcję jeszcze w tym roku.

Jak czytać książki Andrzeja Sapkowskiego?

Jeśli macie zamiar zacząć przygodę z książkami Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie, polecamy Wam nasz przewodnik, gdzie wyjaśniamy, od czego zacząć i w jaki sposób czytać, by się nie pogubić w tym dużym uniwersum.

ZOBACZ TAKŻE: To są NAJLEPSZE plakaty Wiedźmina Netflixa. Szkoda, że nie są prawdziwe

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *