Home Newsy Anihilacja już dostępna na Netflixie! Kobiece kino SF szturmuje platformę

Anihilacja już dostępna na Netflixie! Kobiece kino SF szturmuje platformę

Anihilacja już dostępna na Netflixie! Kobiece kino SF szturmuje platformę

Choć Anihilacja zapowiadana była jako produkcja kinowa, widowisko trafiło na Netflix. Już  od dzisiaj możecie zapoznać się z intrygującym kinem science fiction!

Fabuła produkcji skupi się na grupie pięciu kobiet, które wybierają się do Strefy X. Na tajemniczym obszarze, rozpościerającym się u wybrzeży USA doszło do niewyjaśnionych anomalii. W ich wyniku fauna oraz flora ulega nieustannym mutacjom i przeobrażeniom.

Reżyser rozczarowany trafieniem na Netflixa

Anihilacja została zrealizowana z myślą o trafieniu na duże ekrany. W pewnym momencie Netflix zaczął prowadzić rozmowy ze studiem Paramount Pictures w sprawie nabycia praw do międzynarodowej dystrybucji filmu. Negocjacje zakończyły się z korzyścią dla platformy streamingowej, a już dziś Anihilacja trafiła do oferty usługi.

Taki stan rzeczy nie spodobał się reżyserowi widowiska, Alexowi Garlandowi. Twórca wyznał:

To wielkie rozczarowanie. Zrealizowaliśmy film z myślą o dystrybucji kinowej. Nie mam awersji do usług telewizyjnych. Jedną z najlepszych produkcji, jakie miałem okazję widzieć w ostatnim czasie, był serial Opowieść podręcznej. Tkwi w tym potężny potencjał – jednak, jeśli zabierasz się do realizacji danego tytułu, tworzysz go z myślą o określonym medium. Film pojawi się w amerykańskich kinach, z czego jestem bardzo zadowolony. Z drugiej strony Netflix trafia do większego grona odbiorców – to jego wielka zaleta. Premiera na nim nie wiąże się z dziwnymi weekendami otwarcia, w trakcie których zastanawiasz się czy ktoś pójdzie na twój film. Jeśli tak się nie stanie, produkcja zniknie z ekranów po dwóch tygodniach. Są plusy i minusy, jednak z mojego punktu widzenia oraz z perspektywy innych twórców Anihilacji, widowisko powstało, aby doczekać się kinowej dystrybucji.

Nie jest to pierwszy film w tym roku, który początkowo planowany był jako multipleksowy blockbuster – z podobną sytuacją spotkał się Paradoks Cloverfield.

Zobacz zwiastun Anihilacji:

Alex Garland zasłużył na lepsze traktowanie

Nie mogłem się doczekać Anihilacji, głównie ze względu na nazwisko reżysera. Alex Garland to bezkompromisowy wirtuoz kina SF. W jego dorobku odnaleźć można takie perełki, jak Ex Machina oraz scenariusze do W stronę słońca i 28 dni później. Niedawno aktor Carl Urban zdradził również, że Garland w znacznej mierze odpowiadał za reżyserię Dredda z 2012 roku.

Sama fabuła brzmi równie intrygującą. Anihilacja w zapowiedziach przypominała przygody Tomb Raider z domieszką franczyzy Obcego. Szkoda tylko, że seans filmu na laptopie (bo jednak tak wiele osób będzie oglądało film) faktycznie zniweczy starania twórców w celu dopasowania obrazu i dźwięku do efektów kinowych.

Czyżby po zniszczeniu serii o Xenomorphie przez Ridleya Scotta kino odnalazło sobie nową, angażującą franczyzę spod znaku SF i grozy z damską protagonistką? Odpowiedź znajdziecie już teraz na Netflixie! To kolejny film science fiction w serwisie w odstępstwie zaledwie kilkunastu tygodni. Wcześniej pojawił się nieoczekiwanie nowy Cloverfield oraz cyberpunkowy Mute.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 30: najlepsze filmy – Netflix. Co warto obejrzeć?

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *