Home Newsy Animacja Wiedźmin: plotki czy realne przedsięwzięcie na platformie Netflix?

Animacja Wiedźmin: plotki czy realne przedsięwzięcie na platformie Netflix?

Animacja Wiedźmin: plotki czy realne przedsięwzięcie na platformie Netflix?

Rumieniec nie schodzi z policzków polskich widzów od momentu, kiedy Netflix zapowiedział aktorski serial Wiedźmin. Niedawno doszły do nas nieoficjalne pogłoski o animowanej serii z wiedźmińskiego uniwersum.

Premiera aktorskiego serialu Wiedźmin zbliża się dużymi krokami. Netflix wciąż nie zdradził szczegółów fabuły. Znamy tylko krótki synopsis serialu: łowca potworów Geralt z Rivii, czarodziejka Yennefer oraz księżniczka Ciri tworzą nietypową rodzinę. Wspólnie wyruszają w podróż po fantastycznych krainach pełnych magicznych bestii. Po drodze przekonają się, że ludzie często bywają gorsi od najstraszniejszych potworów. Nieoficjalne pogłoski świadczą, że obok serialu live-action zobaczymy również animację z wiedźmińskiego uniwersum.

Czy serial animowany Wiedźmin faktycznie powstanie?

Plotkę o powstaniu animowanego Wiedźmina rozpowszechnił portal Recapped. Ten sam, który wcześniej jako pierwszy ujawnił angaż Henry’ego Cavilla do roli Geralta z Rivii. Możliwe zatem, że przedsięwzięcie faktycznie powstaje. Szczegóły dotyczące projektu pozostają nieznane. Animacja ma rzekomo sprawować funkcję pomostu między pierwszy a drugim sezonem Wiedźmina. Netflix nie udzielił jeszcze oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Jeśli wiedźmińska animacja faktycznie powstaje, marzę, aby za jej realizację odpowiadało studio Platige Image. To samo, które powołało do życia animowane trailery Wiedźmina od polskiego studia CD Projekt RED.

Serial Wiedźmin — zwiastun serialu Netflixa:

Serial Wiedźmin — kiedy premiera na Netflix?

Netflix nie zdradził jeszcze oficjalnej daty premiery serialu. Wiadomo, że Wiedźmin zadebiutuje w ostatnim kwartale 2019 roku, najpewniej w grudniu. Spekulacje wywołał tajemniczy post w mediach społecznościowych holenderskiego oddziału Netflixa. Wpis świadczył, że serial zadebiutuje na platformie 17 grudnia 2019 roku. Został usunięty po kilku godzinach. Netflix nie odniósł się do nieplanowanego wycieku informacji.

Wiedźmin będzie składał się z ośmiu odcinków trwających po godzinie każdy.

ZOBACZ TAKŻE: Tak wygląda Wiedźmin w stylu anime. Oglądalibyśmy!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *