Home Newsy Czy to tytuł Avengers 4? Wątpię, aby był prawdziwy. Z cyklu: plotki, ploteczki i superbohaterowie

Czy to tytuł Avengers 4? Wątpię, aby był prawdziwy. Z cyklu: plotki, ploteczki i superbohaterowie

Czy to tytuł Avengers 4? Wątpię, aby był prawdziwy. Z cyklu: plotki, ploteczki i superbohaterowie

Amerykańskie media poinformowały nas o potencjalnym tytule Avengers 4. Wiadomość nie została potwierdzona przez twórców i Marvela. I sam osobiście wątpię, aby była prawdziwa. Ale kto wie, kto wie…

Z cyklu: plotki, ploteczki i superbohaterowie

Podtytuł Avengers 4 owiany zostaje tajemnicą. Fani liczyli na jego ujawnienie wraz z premierą Wojny bez granic. Film od kilku dni debiutuje na ekranach kin, jednak twórcy MCU nie zdecydowali się jeszcze zdradzić tajemniczej nazwy finałowego widowiska 3. fazy uniwersum. Potrzebę globalnej widowni – w tym zwłaszcza fanatyków MCU – załatwia plotka rozpowszechniona przez Cosmickbooknews.

Jaki tytuł dla Avengers 4?

Jeden z dziennikarzy portalu Cosmickbooknews zdradził, że czwarta odsłona wspólnych przygód superbohaterów z MCU zatytułowana została Avengers: Endgame. Skąd nabył taką informację? Klasycznym łańcuszkiem – rzekomo znajomy znajomego kuzynki brata miał mu przekazać podobną nowinę. Wiadomość na kilometra pachnie toporną plotką, ale kto wie – być może film figuruje w hollywoodzkim teczkach pod takim właśnie tytułem… roboczym.

Czy podtytuł Avengers 4 faktycznie brzmi Endgame? Nie wydaje mi się. W potencjalnym wypadku tytuł odnosi się zarówno do zmagań superbohaterów w walce z Thanosem, jak i do spektakularnego zwieńczenia 11 wówczas lat funkcjonowania kinowego uniwersum Marvela. Jeśli jednak czwarta odsłona przygód Avengers nosi taką nazwę, dlaczego przedstawiciele koncernu Walta Disneya oraz Marvel Studios wstrzymują się z jej ujawnieniem? Jasne, można doszukiwać się we wskazanym zabiegu oczywistego chwytu marketingowego. Taki ruch może nakłonić jeszcze większą ilość widzów do udania się na Wojnę bez granic. Sam jednak posiadam nadzieję, że tytuł Avengers 4 faktycznie może mieć związek z wydarzeniami zaprezentowanymi w trzeciej odsłonie przygód. Z drugiej strony może wiązać się też z fabułą Kapitan Marvel, która zadebiutuje na ekranach kin na przełomie lutego i marca 2019 roku.

Nawet komiksy przeczą tej tezie

W komiksach Marvela pojawił się antagonista nazywany Endgame, jednak był on związany z grupą Mutantów. Nie miał też znaczącego wpływu na rozwój komiksowego uniwersum. Wątpię, by twórcy zdecydowali się ochrzcić najważniejszy tytuł serii jego imieniem.

Ostatecznie rzecz biorąc, podtytuły kolejnych filmów MCU często nawiązują do poszczególnych komiksów czy głośnych eventów. Tak było m.in. przy okazji Wojny bohaterów (Civil War) oraz Spider-Mana: Homecoming. Nie zawsze w takim przypadku treść powieści graficznej odzwierciedlają wydarzenia w filmie, czego najlepszym przykładem mógł być Thor: Ragnarok. Nie natknąłem się natomiast na żaden komiks zatytułowany Endgame. Szanse są nikłe, aby w ten właśnie sposób zatytułowane zostało Avengers 4.

A jak Wam się podoba taki tytuł?

ZOBACZ TAKŻE: Avengers: Wojna bez granic – ile scen po napisach. O co chodziło?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *