Home Newsy Avengers: Endgame – jak zostanie pokonany Thanos? Ciekawa teoria

Avengers: Endgame – jak zostanie pokonany Thanos? Ciekawa teoria

Avengers: Endgame – jak zostanie pokonany Thanos? Ciekawa teoria

Już kilkukrotnie do sieci wyciekły materiały z planu Avengers: Endgame, odsyłające fanów do wydarzeń z poprzednich filmów. Czyżby twórcy zdecydowali się pójść na łatwiznę i rozwiązać całą intrygę z Thanosem w dość prosty sposób? Na to wskazuje nowa moc Kapitan Marvel.

Kilka miesięcy temu do sieci wyciekły zdjęcia z planu Avengers: Endgame. Co ciekawe, widzieliśmy na nich wydarzenia z pierwszej odsłony Avengers, kiedy pod koniec filmu kosmici zaatakowali Nowy Jork. Później kilku aktorów, których postacie zmarły we wcześniejszych widowiskach, potwierdziło swój angaż w wielkim finale 11 lat kinowego uniwersum Marvela. Powróci m.in. Starożytna oraz Crossbones. Aktor wcielający się w złoczyńcę przyznał, że sceny z jego udziałem będą miały charakter retrospektywny. Później zażartował, że liczy sobie 117 lat, więc jego wypowiedź nie można brać zupełnie na poważnie. Z drugiej strony ciągle słyszę plotki o podróżach w czasie. Jak zatem twórcy naprawdę planują sfinalizować Avengers: Endgame? Chyba znam odpowiedź – Samuel L. Jackson zapomniał ugryźć się w język w trakcie wywiadu, dzięki czemu dowiedziałem się nowych faktów na temat Kapitan Marvel.

Kapitan Marvel – opis fabuły

Kapitan Marvel będzie pierwszym autonomicznym filmem MCU całkowicie skupionym na kobiecej bohaterce. Poznamy genezę najpotężniejszej postaci w szeregach herosów oraz dowiemy się, jak weszła w posiadanie swoich supermocy. Superbohaterka odegra również kluczową rolę w nadchodzącym Avengers: Endgame (o czym świadczyła m.in. scena po napisach w Wojnie bez granic). Akcja filmu osadzona została w latach 90. XX wieku. W Kapitan Marvel powróci Samuel L. Jackson, wcielający się w Nicka Fury. Ostatni raz w ramach MCU widzieliśmy go w Avengers: Czas Ultrona. Co ciekawe, postać będzie posiadała jeszcze dwoje oczu.

Jakie supermoce posiada Kapitan Marvel?

To właśnie Samuel L. Jackson powiedział o kilka słów za dużo w trakcie wywiadu, udzielonego przed paroma dniami dla Entertainment Tonight. Aktor promuje obecnie Kapitan Marvel. Chociaż miłośnicy kina superbohaterskiego dopytywali go o szczegóły filmu, ten sumiennie trzymał język za zębami. Wszystko ma jednak swoje granice. Niedawno Samuel L. Jackson wyznał, że Kapitan Marvel posiada moc podróżowania w czasie. Wiadomość musi dotyczyć pełnometrażowego widowiska, ponieważ w komiksach superbohaterka nigdy nie potrafiła cofnąć się w przeszłość.

Wiadomości nie potwierdziło Marvel Studios ani Disney.

Kapitan Marvel – zwiastun:

Avengers: Endgame – jak zostanie pokonany Thanos?

Wygląda zatem na to, że superbohaterowie zdołają pokonać Szalonego Tytana, uciekając się do taniej sztuczki z kart komiksów. Wystarczy cofnąć się w czasie, aby odwrócić wydarzenia i doprowadzić świat do normy. Pytanie zatem, w jaki sposób cofnąć się w przeszłość – nie widzieliśmy jeszcze takiej technologii w ramach kinowego uniwersum. Z odpowiedzią może przyjść Ant-Man. Kwantowy wszechświat – zgłębiony wyłącznie przez Człowieka-mrówkę – powinien ułatwić bohaterom potyczkę z Thanosem. Z drugiej strony Samuel L. Jackson może podpowiadać, w jaki sposób Iron Man i Kapitan Ameryka zdołają trafić do wydarzeń z minionych filmów. Wystarczy, że utną sobie pogawędkę z Kapitan Marvel.
Wciąż posiadam olbrzymie nadzieje, że bracia Russo zdecydowali się inaczej rozwiązać intrygę filmów. Możliwe, że podróże w czasie to fake, żart usilnie wtłaczany fanom MCU na całym świecie. Warto bowiem pamiętać, że twórcy kinowego uniwersum uwielbiają grać widzom na nosie. Tak było m.in. w przypadku zwiastunów Avengers: Wojna bez granic. Zapowiedzi wskazywały, że w bitwie w Wakandzie udział weźmie również Hulk. Ten zamknął się w sobie już w pierwszych scenach widowiska.

Avengers: Endgame i Kapitan Marvel – kiedy premiera?

Kapitan Marvel trafi na ekrany polskich kin 8 marca 2019 roku. Według rankingów IMDb to najbardziej oczekiwany film roku! Spektakularny finał 11 lat MCU, ubrany w zwięzły tytuł Avengers: Endgame zadebiutuje z kolei w kwietniu 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Na który film Marvela czekacie najbardziej? Ciekawostki ze świata MCU

 

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *