Home Newsy Avengers: Koniec gry – opis fabuły. Są nowe kostiumy superbohaterów!

Avengers: Koniec gry – opis fabuły. Są nowe kostiumy superbohaterów!

Avengers: Koniec gry – opis fabuły. Są nowe kostiumy superbohaterów!

Szczegóły fabuły Avengers: Koniec gry trzymane są pod kluczem; ukryte w sejfie gdzieś głęboko w otchłaniach piwnicy Disneya – zna je wyłącznie kilka osób związanych z filmem. Niedawno twórcy zdradzili opis fabuły widowiska Marvela, zanegowali też plotkom oraz przedstawili kostiumy superbohaterów.

Można ironizować i naśmiewać się z podejścia twórców Avengers: Koniec gry do rozpowszechniania informacji o fabule filmu. Na temat treści wiadomo niewiele. W świadomości fanów funkcjonuje wyłącznie kilka oczywistych faktów oraz sceny ukazane w dwóch dotychczasowych zwiastunach (choć w tym kontekście nie jestem pewien, czy Disney we współpracy z Marvelem nie zdecydował się „poprawić” cyfrowo ukazanych materiałów). Z drugiej strony takie działanie wzmaga ciekawość widzów względem oczekiwanego filmu. To zabieg wskazany zwłaszcza współcześnie, gdy za sprawą internetu właściwie każda informacja znajduje się na wyciągnięcie ręki (z podobnego założenia wyszła z resztą ekipa pracująca nad 8. sezonem Gry o tron). Dopiero niedawno twórcy zdradzili opis fabuły Avengers: Koniec gry. Czy mówi coś nowego na temat filmu? Cóż…

Avengers: Koniec gry – opis fabuły:

Po katastrofalnych wydarzeniach z Avengers: Wojna bez granic wszechświat leży w ruinie. Wszystko przez Szalonego Tytana. Korzystając z pomocy sprzymierzeńców, Avengers muszą na nowo zebrać się w jedną drużynę, aby cofnąć czyny Thanosa. Raz na zawsze przywrócą porządek w całym uniwersum – bez względu na możliwe konsekwencje.

Avengers: Koniec gry – jak pokonać Thanosa?

Powyższy opis został opublikowany na oficjalnej stronie australijskiego Disneya i… nie poszerza on zbytnio perspektywy na nadchodzący film. Wiadomo: superbohaterowie będą musieli uleczyć rany oraz zakopać wojenny topór pomiędzy Iron Manem a Kapitanem Ameryką (drama pomiędzy obojgiem wybuchła w Wojnie bohaterów). Tylko wspólnie, w ramach jednej drużyny będą mogli odwrócić działanie Rękawicy Nieskończoności.

Istnieją dwie alternatywy, w jaki sposób superbohaterom uda się przywrócić równowagę we wszechświecie. Jedna wskazuje na podróż do wymiaru kwantowego wraz z Ant-Manem, druga zakłada ingerencję Kapitan Marvel. Podejrzewam, że lakoniczny fragment opisu „korzystając z pomocy sprzymierzeńców” odnosi się do którejś z tych postaci. Możliwe, że więcej odpowiedzi w tej kwestii pojawi się w marcu, kiedy film poświęcony superbohaterce trafi na ekrany kin.

Avengers: Koniec gry – są nowe kostiumy superbohaterów:
Avengers: Koniec gry
Fot, Marvel

Avengers: Koniec gry – kiedy premiera?

Avengers: Koniec gry trafi na ekrany kin 25 kwietnia 2019 roku. Wcześniej, w marcu zadebiutuje Kapitan Marvel. Ostatnim filmem 2019 roku, którego akcja rozgrywa się w kinowym uniwersum Marvela, jest Spider-Man: Daleko od domu. Jego premiera zaplanowana została na początek lipca.

ZOBACZ TAKŻE: Avengers: Endgame – dokrętki filmu Marvela. Kto z bohaterów na planie?