Home Newsy Avengers: Koniec gry – ile scen po napisach?

Avengers: Koniec gry – ile scen po napisach?

Avengers: Koniec gry – ile scen po napisach?

Avengers: Koniec gry jest nie tylko kontynuacją Wojny bez granic. To spektakularne zwieńczenie 11 lat kinowego uniwersum Marvela, pełne odniesień do poprzednich filmów. Jak w przypadku większości widowisk superbohaterskich, na usta fanów ciśnie się pytanie: ile jest scen po napisach? Spieszę z odpowiedzią.

Marvel Studios pokazało, w jaki sposób powinno kończyć się rozbudowane, wielowymiarowe sagi. Avengers: Koniec gry to gratka dla fanów widowisk superbohaterskich, której epickości dorównuje wyłącznie Władca Pierścieni: Powrót króla. Twórcy przedstawiali w niej historię odwrócenia działania Rękawicy Nieskończoności. W jaki sposób dokona tego drużyna herosów? Tego powiedzieć nie mogę, wrażenie robi natomiast rozmiar widowiska — rozpatrywany zarówno w skali mikro, jak i makro. Pojawiają się wszystkie postacie całego MCU. Kapitan Marvel staje u boku Czarnej Wdowy, pomaga im Hulk. Całemu widowisku brakuje tylko jednej rzeczy…

Avengers: Koniec gry — ile scen po napisach?

Avengers: Koniec gry nie posiada żadnej sceny po napisach. Takie posunięcie ze strony twórców ma sens, jeśli weźmiemy pod uwagę, że widowisko kończy pewne kontinuum pod nazwą „Infinity Saga”. Kolejne filmy, zrealizowane w ramach MCU, nie będą nawiązywały do postaci Thanosa oraz Kamieni Nieskończoności. Równocześnie Koniec gry to pierwszy film kinowego uniwersum, nieposiadający sceny po napisach.

Avengers: Koniec gry — zwiastun:

Kinowe uniwersum Marvela — plany na kolejne lata.

Chociaż Avengers: Koniec gry zakończył pewien etap funkcjonowania kinowego uniwersum Marvela, nie oznacza to wcale, że Disney przestanie produkować kolejne filmy o superbohaterach. Widowiska nie będą tak ściśle powiązane ze sobą, jak miało to miejsce w „Infinity Saga”. Jakie są plany wobec kinowego uniwersum Marvela na kolejne latach? Oto lista zapowiedzianych tytułów:

  • Spider-Man: Daleko od domu – 5 lipca 2019;
  • Czarna Wdowa – 2020;
  • Doktor Strange;
  • Czarna Pantera 2;
  • The Eternals;
  • Shang-Chi;
  • Strażnicy Galaktyki vol.3.

Nie można zapominać również o platformie streamingowej Disney+, na której zadebiutują seriale osadzone w ramach kinowego uniwersum Marvela. Wśród nich znalazł się tytuł poświęcony Lokiemu oraz animacja What if…? przedstawiająca alternatywne dzieje MCU.

ZOBACZ TAKŻE: Polscy aktorzy jako superbohaterowie Marvela. Kogo zagrałby Tomasz Karolak?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *