Home Newsy Kto zginie w filmie Avengers: Wojna bez granic? Mój typ jest jeden. To zaboli fanów

Kto zginie w filmie Avengers: Wojna bez granic? Mój typ jest jeden. To zaboli fanów

Kto zginie w filmie Avengers: Wojna bez granic? Mój typ jest jeden. To zaboli fanów

Twórcy od wielu miesięcy zapowiadają, że w nadchodzącym Avengers: Wojna bez granic zginie ważna postać kinowego uniwersum Marvela. Fani – w trakcie spekulacji – uśmiercili już Kapitana Amerykę, Hawkeye’a oraz Iron Mana. Ja typuję zupełnie innego bohatera MCU.

Po 10 latach funkcjonowania kinowego uniwersum Marvela nadszedł czas na rozliczenie się z powstałym wszechświatem superbohaterów. W produkcji nie zabraknie tytułowej wojny, napięcia oraz wzruszeń, o czym zawiadomiły zwiastuny gigantycznego przedsięwzięcia. Zwieńczenie 17 filmów musi być spektakularne i mocne – łapiące za serce i wykręcające trzewia. Mówimy w końcu o tytule gromadzącym wszystkich herosów, heroiny oraz ich towarzyszy, pojawiających się na przestrzeni całego uniwersum. Aby podkreślić dramatyczny ton produkcji, twórcy zapowiedzieli, że w Avengers 3 zginie któraś z ważnych postaci. Podejrzewam, o kogo może chodzić…

Zginie Loki!

Dokładnie tak. Scena po napisach w Thorze: Ragnarok oraz fragmenty zapowiedzi Wojny bez granic jasno wskazują, że zbliżające się widowisko MCU rozpocznie scena ataku Thanosa na ocalałych Asgardczyków. Rzecz rozegra się na statku kosmicznym, którym podróżuje Thor i Loki. Drugi z nordyckich bogów już kiedyś naraził się Thanosowi, przy okazji wydarzeń z pierwszej części Avengers. Nic dziwnego, że najpotężniejszy antagonista MCU ma wobec niego niewyrównane rachunki.

W zwiastunach Avengers 3 Loki pojawia się wyłącznie w jednej ze scen, w której trzyma przed sobą Kamień Nieskończoności. Jego zabójstwo stanowiłoby solidną motywację wobec Thora, który – jak donoszą twórcy – ma posiadać najwięcej czasu na ekranie zaraz po Thanosie. Z drugiej strony Loki odkupiłby tym samym wszystkie winy z przeszłości. Niewykluczone, że bóg dobrowolnie poświęci swoje życie, ratując Asgardczyków.

Zobacz zwiastun Avengers: Wojna bez granic:

Vision jest bezpieczny

Zwiastuny wskazują, że w niefortunnej sytuacji znalazł się także Vision. W mojej ocenie wyjdzie on ochronną ręką z zaprezentowanego ataku sług Thanosa. W przeciwnym razie, gdyby Visionowi faktycznie groziła nieuchronna śmierć, twórcy nie uwzględnialiby tej sceny w trailerze widowiska. Tym bardziej, że zdaniem portalu ScreenGeek morderstwo ważnej postaci nastąpi w trakcie pierwszych minut widowiska. Ta teoria tym bardziej urealnia moją tezę, świadczącą o śmierci Lokiego.

Jak będzie naprawdę? Tego dowiemy się już 26 kwietnia, kiedy Avengers: Wojna bez granic wkroczy na ekrany polskich kin.

ZOBACZ TAKŻE: Jaka będzie motywacja Thanosa w Avengers 3? CIARY przeszły mi po plecach…