Home Newsy Batman: Robert Pattinson zagra Mrocznego Rycerza? Aktor negocjuje z Warner Bros.

Batman: Robert Pattinson zagra Mrocznego Rycerza? Aktor negocjuje z Warner Bros.

Batman: Robert Pattinson zagra Mrocznego Rycerza? Aktor negocjuje z Warner Bros.

Kariera Roberta Pattinsona obraca się wokół nietoperzy. Najpierw aktor zagrał wampira we franczyzie Zmierzch. Teraz ma szansę wcielić się w Mrocznego Rycerza w ramach solowego filmu Batman. Trwają negocjacje ze studiem Warner Bros.

Przyszłość kinowego uniwersum DC stoi pod znakiem zapytania. Twórcy zrezygnowali z rozwijania spójnego wszechświata herosów na rzecz autonomicznych tytułów, poświęconych pojedynczym bohaterom. Wkrótce na ekrany kin trafi Birds of Prey z Harley Quinn w jednej z głównych ról. Równocześnie twórcy przygotowują Wonder Woman 1984 oraz kontynuację Aquamana. Zapowiedziany został też reboot Legionu samobójców, za którego kamerą stanie James Gunn (wcześniej twórca napisał i wyreżyserował Strażników Galaktyki). To jednak nie wszystko: pełną parą ruszyły prace nad filmem Batman.

Batman: Robert Pattinson zagra Mrocznego Rycerza

Twórcy pełnometrażowego filmu o Batmanie posiadają swojego faworyta do roli Mrocznego Rycerza. Został nim 33-letni Robert Pattinson. Aktor negocjuje obecnie warunki angażu. Jest pierwszy na skróconej liście pretendentów do roli. Tuż za nim znajduje się Nicholas Hoult, którego już dziś możecie zobaczyć w filmie Tolkien.

Robert Pattinson zyskał sławę dzięki udziałowi we franczyzie Zmierzch — serii romansów dla nastolatków z wilkołakami i wampirami w roli głównej. Przez kolejne lata sumiennie zrywał stygmatyzację roli Edwarda. Zagrał w wielu niezależnych tytułach, takich jak Królowa pustyni (reżyseria: Werner Herzog) oraz Dzieciństwo wodza. Dodatkowo jego kreację mogliśmy podziwiać w dwóch ostatnich filmach Davida Cronenberga: Mapie gwiazd i Cosmopolis. Batman będzie powrotem Pattinsona do mainstreamu. Tym razem przedstawiciele Warner Bros. i DC przedstawią najmłodszą interpretację postaci, ze wszystkich znanych na dużym ekranie. Mam tylko nadzieję, że takie działanie nie skończyło się kolejną genezą superbohatera…

Batman: kto wyreżyseruje film?

Time Warner nie potwierdził jeszcze, czy Robert Pattinson zagra Mrocznego Rycerza. Obecnie aktor jest zaangażowany w liczne projekty. Wkrótce przystąpi do prac nad najnowszym filmem Christophera Nolana. Widowisko ma wejść na ekrany kin w 2020 roku. Na trwającym obecnie festiwalu w Cannes będzie go można zobaczyć w The Lighthouse Roberta Eggersa.

Reżyserem i scenarzystą Batmana został Matt Reeves, wcześniej odpowiedzialny za dwie odsłony Planety Małp. Początkowo projekt znajdował się w rękach Bena Afflecka. W wyniku twórczych niedomówień ze studiem, aktor zrzekł się peleryny Batmana oraz praw do stworzenia filmu. Studio Warner Bros. jest świadome twórczych porażek Ligi Sprawiedliwości oraz Legionu samobójców, dlatego Reeves dostał dużo czasu na napisanie scenariusza. On również wskazał Pattinsona jako swojego faworyta.

Batman: kiedy premiera?

Według wstępnych założeń Batman trafi na ekrany kin 25 czerwca 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Jeż Sonic – najlepsze memy. Czy ten film naprawdę będzie tak zły?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *