Home Newsy Battlestar Galactica – gdzie oglądać online? Kultowy serial science fiction w końcu dostępny w Polsce!

Battlestar Galactica – gdzie oglądać online? Kultowy serial science fiction w końcu dostępny w Polsce!

Battlestar Galactica – gdzie oglądać online? Kultowy serial science fiction w końcu dostępny w Polsce!

Gdzie można oglądać online serial Battlestar Galactica? Kultową serię science fiction w końcu można zobaczyć legalnie w Polsce!

O czym jest serial Battlestar Galactica?

Ludzkość staje na skraju zagłady. Sztuczna inteligencja stworzona przez człowieka – Cyloni – buntuje się przeciwko swoim panom i stwórcom. Niszczy świat jaki znany był do tej porty, a Ci którzy ocaleli, znajdują się na statku Battlestar Galactica. Pod wodzą Admirała Adamy ruszają w nieznane, aby znaleźć nowy dom.

Dlaczego warto zobaczyć serial Battlestar Galactica?

To jeden z tych nielicznych przypadków, gdy remake jest lepszy niż oryginał. Seria z 2003 roku to nowa wersja produkcji z przełomu lat 70. i 80. Zanim jednak powstał nowy serial, wcześniej wyemitowano pilot składający się z dwóch 90 minutowych odcinków, po których miano zdecydować, czy Battlestar Galactica otrzyma zamówienie na pełny sezon. Reakcja krytyków i publiczności była bardzo entuzjastyczna. Ostatecznie powstały cztery sezony, które dzisiaj wśród fanów science fiction są kultowe!

Na sukces całości składają się nieszablonowi bohaterowie i świetne przedstawienie społeczności w obliczu zagłady, która mimo tego próbuje normalnie funkcjonować. Dużo tutaj polityki, ale również przedstawienie tego, jak działają pewne mechanizmy społeczne. To rzecz jasna także epickie starcia statków w kosmosie przy akompaniamencie świetnej, nieco orientalnej muzyki. A całość podlana jest mistyką i potrafi zdrowo zaskoczyć. Kto jest Cylonem, a kto człowiekiem? Jeśli nie mieliście okazji jeszcze widzieć całość – szczerze zazdrościmy!

Battlestar Galactica – gdzie oglądać online?

Zarówno pilot, od którego wszystko się zaczęło oraz wszystkie cztery sezony dostępne są do obejrzenia na platformie Showmax. Całość można oglądać z lektorem lub polskimi napisami. W między czasie, pojawiło się kilka filmów pełnometrażowych oraz kilka web epizodów. Najważniejszy z nich to pełny film Battlestar Galactica: Razor.

Od czego zacząć oglądanie Battlestar Galactica?

Jak to wszystko oglądać? Bez obaw – wszystko jest ułożone w chronologicznej kolejności. Na początek odpalamy miniserię, czyli de facto – pilot, który jest wprowadzeniem i od tego wszystko się zaczęło:

Battlestar-Galactica oglądaj online

A następnie odpalamy już pełnoprawny serial składający się z 4 sezonów. Również tam odpowiednio podzielony i ustawiony chronologicznie jest Battlestar Galactica: Razor, dzięki czemu nic nie musicie więcej szukać:

Battlestar-Galactica oglądaj online

ZOBACZ TAKŻE: Seriale science fiction, które WARTO zobaczyć

 • „W końcu”? Przecież był emitowany w polskiej telewizji, łącznie z prequelową Capricą…

  • LDM86

   Panie, przecież to post sponsorowany. 😉

 • „…a Ci którzy ocaleli, znajdują się na statku Battlestar Galactica” – źle, ci którzy ocaleli to cała flota statków, prowadzona przez Galacticę.

  • i-am-guest

   ortografia też źle (nie Ty), „Ci” pisze się z małej litery w takim kontekście, wielkiej litery można użyć zwracając się do kogoś, gdzie „Ci” to synonim „Tobie”

   • Już nie chciałem być tak czepliwy, ale masz rację. 😀