Home Newsy Battlestar Galactica – gdzie oglądać online? Kultowy serial science fiction w końcu dostępny w Polsce!

Battlestar Galactica – gdzie oglądać online? Kultowy serial science fiction w końcu dostępny w Polsce!

Battlestar Galactica – gdzie oglądać online? Kultowy serial science fiction w końcu dostępny w Polsce!

Gdzie można oglądać online serial Battlestar Galactica? Kultową serię science fiction w końcu można zobaczyć legalnie w Polsce!

O czym jest serial Battlestar Galactica?

Ludzkość staje na skraju zagłady. Sztuczna inteligencja stworzona przez człowieka – Cyloni – buntuje się przeciwko swoim panom i stwórcom. Niszczy świat jaki znany był do tej porty, a Ci którzy ocaleli, znajdują się na statku Battlestar Galactica. Pod wodzą Admirała Adamy ruszają w nieznane, aby znaleźć nowy dom.

Dlaczego warto zobaczyć serial Battlestar Galactica?

To jeden z tych nielicznych przypadków, gdy remake jest lepszy niż oryginał. Seria z 2003 roku to nowa wersja produkcji z przełomu lat 70. i 80. Zanim jednak powstał nowy serial, wcześniej wyemitowano pilot składający się z dwóch 90 minutowych odcinków, po których miano zdecydować, czy Battlestar Galactica otrzyma zamówienie na pełny sezon. Reakcja krytyków i publiczności była bardzo entuzjastyczna. Ostatecznie powstały cztery sezony, które dzisiaj wśród fanów science fiction są kultowe!

Na sukces całości składają się nieszablonowi bohaterowie i świetne przedstawienie społeczności w obliczu zagłady, która mimo tego próbuje normalnie funkcjonować. Dużo tutaj polityki, ale również przedstawienie tego, jak działają pewne mechanizmy społeczne. To rzecz jasna także epickie starcia statków w kosmosie przy akompaniamencie świetnej, nieco orientalnej muzyki. A całość podlana jest mistyką i potrafi zdrowo zaskoczyć. Kto jest Cylonem, a kto człowiekiem? Jeśli nie mieliście okazji jeszcze widzieć całość – szczerze zazdrościmy!

Battlestar Galactica – gdzie oglądać online?

Zarówno pilot, od którego wszystko się zaczęło oraz wszystkie cztery sezony dostępne są do obejrzenia na platformie Showmax. Całość można oglądać z lektorem lub polskimi napisami. W między czasie, pojawiło się kilka filmów pełnometrażowych oraz kilka web epizodów. Najważniejszy z nich to pełny film Battlestar Galactica: Razor.

Od czego zacząć oglądanie Battlestar Galactica?

Jak to wszystko oglądać? Bez obaw – wszystko jest ułożone w chronologicznej kolejności. Na początek odpalamy miniserię, czyli de facto – pilot, który jest wprowadzeniem i od tego wszystko się zaczęło:

Battlestar-Galactica oglądaj online

A następnie odpalamy już pełnoprawny serial składający się z 4 sezonów. Również tam odpowiednio podzielony i ustawiony chronologicznie jest Battlestar Galactica: Razor, dzięki czemu nic nie musicie więcej szukać:

Battlestar-Galactica oglądaj online

ZOBACZ TAKŻE: Seriale science fiction, które WARTO zobaczyć

Comment(5)

  1. „…a Ci którzy ocaleli, znajdują się na statku Battlestar Galactica” – źle, ci którzy ocaleli to cała flota statków, prowadzona przez Galacticę.

    1. ortografia też źle (nie Ty), „Ci” pisze się z małej litery w takim kontekście, wielkiej litery można użyć zwracając się do kogoś, gdzie „Ci” to synonim „Tobie”

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *