Home Newsy Batwoman: nowy serial w Arrowverse. Gdzie oglądać w Polsce?

Batwoman: nowy serial w Arrowverse. Gdzie oglądać w Polsce?

Batwoman: nowy serial w Arrowverse. Gdzie oglądać w Polsce?

Moda na Batmana oraz postacie z nim związane wcale się nie kończy. Batwoman będzie kolejnym serialem superbohaterskim, osadzonym w Arrowverse. Produkcja zadebiutuje również w Polsce. Wszystko dzięki platformie HBO GO.

Batwoman jest postacią znaną z komiksów o Batmanie. W miarę wzrostu jej popularności, kobieta otrzymała również własną serię. Niestety, polski wydawca nie zdecydował się na dystrybucję tych komiksów. Szkoda, ponieważ run Batwoman w ramach Odrodzenia wydaje się bardzo interesujący. Rodzimy rynek tłumaczeń komiksów jest ubogi o kobiecie serie (w ramach DC ukazuje się wyłącznie Harley Quinn oraz Wonder Woman). Na szczęście dystrybutorzy łatają tę lukę serialami o superbohaterkach.

Batwoman — fabuła

Trzy lata po tajemniczym zniknięciu Batmana w Gotham szerzy się bezprawie. Departament Policji został opanowany przez gangi. Jedyna nadzieja na poprawę należy do Jacoba Kane (Dougray Scott) i dowodzonego przez niego Crows Private Security. Wiele lat wcześniej jego pierwsza żona oraz jedna z córek zginęły w strzelaninie. Zdesperowany mężczyzna zdecydował się wysłać swoją ocalałą córkę Kate (Ruby Rose) poza Gotham, aby chronić ją przed niebezpieczeństwem.

Po latach dziewczyna zostaje wyrzucona ze szkoły wojskowej i powraca do domu. W tym czasie groźny gang postanawia dokonać ataku na jej ojca, porywając jego najlepszą pracownicę Sophie Moore (Meagan Tandy). Aby pomóc swojej rodzinie i miastu, Kate ubiera kostium Batwoman. Wspierają ją przyrodnia siostra Mary (Nicole Kang) i sprytny Luke Fox (Camrus Johnson) – syn technologicznego guru z Wayne Enterprises, Luciusa Foxa.

Batwoman — zwiastun:

Batwoman — nowy serial w Arrowverse

Serial będzie kolejną odsłoną Arrowverse — franczyzy zapoczątkowanej w 2012 roku wraz z premierą Arrow. Później w ramach uniwersum superbohaterskiego stacji CW pojawił się Flash, DC’s Legends of Tomorrow oraz Supergirl. Herosi systematycznie spotykają się we własnych produkcjach. W grudniu 2019 roku zadebiutuje też wielki serialowy eventCrisis on Infinite Earths.

W 2020 roku będzie miała premiera ostatniego, 8. sezonu serialu Arrow.

Batwoman — twórcy i obsada

W rolach głównych w serialu Batwoman występują:

 • Ruby Rose (xXx: Reaktywacja, serial Orange Is the New Black),
 • Rachel Skarsten (seriale Oszuści, Zagubiona tożsamość),
 • Meagan Tandy (seriale Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak),
 • Nicole Kang (seriale Ty, Orange Is the New Black),
 • Camrus Johnson (Słońce też jest gwiazdą),
 • Elizabeth Anweis (seriale 9-1-1, The Affair)
 • Dougray Scott (Mission: Impossible).

Rolę producentów wykonawczych pełnią:

 • Greg  Berlanti  (Arrow, Flash, Supergirl),
 • Caroline Dries (Pamiętniki wampirów, Tajemnice Smallville),
 • Geoff Johns (twórca klasycznych komiksów DC)
 • Sarah Schechter (Blindspot: Mapa zbrodni, Riverdale).

Serial wyprodukowany został przez Berlanti Productions we współpracy z Warner Bros. Television.

Batwoman — zdjęcia:

 

Batwoman — data premiery

Premiera serialu Batwoman odbędzie się na platformie HBO GO już 15 października. Tego dnia, po godz. 9.00, do serwisu dodane zostaną pierwsze dwa odcinki produkcji. Premiera kolejnych epizodów zaplanowana została w cotygodniowych odstępach, co każdy wtorek.

ZOBACZ TAKŻE: Joker: scena po napisach? Wymyślił ją sam Joaquin Phoenix.