Home Newsy Będzie Aquaman 2! Szykujcie się też na horror inspirowany filmem DC

Będzie Aquaman 2! Szykujcie się też na horror inspirowany filmem DC

Będzie Aquaman 2! Szykujcie się też na horror inspirowany filmem DC

Aquaman jest dziś głównym filarem, utrzymującym ciężar kinowego uniwersum DC. Nic dziwnego, że twórcy planują rozwinąć serię o Królu Atlantydy. Film był dla nich jak szalupa ratunkowa na kilka metrów od wizerunkowego dna. Teraz powstanie Aquaman 2 oraz spin-off filmu w konwencji horroru.

Nie będę już rozwodził się nad stanem kinowego uniwersum DC przed nadejściem Wonder Woman. Było źle – bardzo źle. Niestety, po odświeżającym tytule poświęconym pierwszej heroinie dużego ekranu, Zack Snyder wespół ze studiem Warner Bros. znów przygnietli widzów niespełnionym ciężarem Ligi Sprawiedliwości. Dopiero Aquaman musiał zanurkować w odmęty szamba, aby wydobyć z dna kinowe uniwersum DC. Opłacało się, film zebrał pozytywne recenzje zarówno ze strony widzów, jak i krytyków. Nikogo nie powinno dziwić, że powstaną nowe filmy inspirowane podwodnym królestwem Atlantydy.

Powstanie Aquaman 2

Losy Batmana oraz Supermana w ramach kinowego uniwersum DC pozostają nieznane – prace nad ich filmami stopniowo zostają przesunięte w terminach. Pod olbrzymim znakiem zapytania stoi również obsada postaci tych superbohaterów. Henry Cavill (Superman) walczy obecnie z potworami na planie Wiedźmina. Ben Affleck (Batman) stacza znacznie trudniejszy bój – z demonami własnej czaszki. Chociaż grane przez nich postacie stanowią szkopuł komiksowego wszechświata superbohaterów, twórcy postanowili poradzić sobie bez nich. Campowy Aquaman okazał się strzałem w dziesiątkę – teraz on będzie rządził w kinowym uniwersum DC!

Wedle nieoficjalnych danych z amerykańskich mediów, scenarzysta David Leslie Johnson-McGoldrick podpisał kontrakt ze studiem Warner Bros. w sprawie Aquamana 2. Twórca pracował nad historią pierwszej części widowiska. Wytwórnia filmowa nie potwierdziła jeszcze tej informacji. Nie wiadomo, czy za kamerą ponownie stanie James Wan.

Spin-off Aquamana będzie… horrorem z morskich otchłani!

Nie ma najmniejszych złudzeń: najlepszą sceną Aquamana była ta, w której superbohater oraz piękna Mera wypływają na niebezpieczne rejony oceanów. Reżyser, James Wan, przypomniał w niej, że wcześniej odpowiadał za renomowane horrory (m.in. Piłę, Naznaczonego oraz Obecność). Sekwencja z groźnymi potworami najpierw mrozi krew w żyłach, później zachwyca walorami wizualnymi. Nic dziwnego, że właśnie na jej podstawie powstanie spin-off widowiska.

Film zatytułowano The Trench. Jego scenarzystami zostali – debiutujący na tym stanowisku – Noah Gardner i Aidan Fitzgerald. Nie wiadomo, w jakim stopniu tytuł odniesie się do superbohaterskiego uniwersum, a w jakim będzie tylko pełnokrwistym horrorem na miarę ostrych szczęk piranii. Wedle wstępnych informacji, w The Trench nie pojawią się postacie znane z Aquamana.

Aquaman 2: kiedy data premiery?

Daty premiery obu filmów pozostają nieznane. W pierwszej kolejności widzowie zobaczą Shazama! (komedia superbohaterska zadebiutuje już w kwietniu 2019 roku), Birds of Prey z postacią Harley Quinn na pokładzie oraz Wonder Woman 2.

ZOBACZ TAKŻE: DC powstaje z kolan? Oto pełny tytuł następnego filmu o Harley Quinn

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *