Home Newsy Będzie więcej filmów i seriali na podstawie książek Tolkiena? No to teraz się zacznie…

Będzie więcej filmów i seriali na podstawie książek Tolkiena? No to teraz się zacznie…

Będzie więcej filmów i seriali na podstawie książek Tolkiena? No to teraz się zacznie…

Niedawno oficjalnie zapowiedziano serial Władca Pierścieni. Jednak to może być dopiero początek wielkiego zalewu filmów i seriali na podstawie twórczości J.R.R. Tolkiena

Christopher Tolkien, ponad 90-letni syn J. R. R. Tolkiena, przestaje kierować fundacją Tolkien Estate. Jeśli się zastanawialiście, czemu w ciągu ostatnich 15 lat zobaczyliśmy jedynie trylogię Władcę Pierścieni i Hobbita, to głównie jego wina/zasługa (niepotrzebne określenie – skreślić).

Amazon wydał ponad 200 mln dolarów na prawa do serialu

Studio Warner Bros. przez lata próbowało zakupić prawa do innych dzieł brytyjskiego pisarza. Jednak Christopher dbał o spuściznę ojca i mimo bajońskich sum nie chciał, by powstawały filmy lub seriale. Ostatecznie jednak jedną z jego ostatnich decyzji była zgoda na sprzedaż praw platformie Amazon na realizację serialu osadzonego w świecie Władcy Pierścieni. Cena jednak była olbrzymia, bo wyniosła ponad 200 mln dolarów.

Co po Christopherze Tolkienie?

Prestiżowy serwis tolkienowski TheOneRing twierdzi, że Tolkien Estate pod kierownictwem córki Tolkiena, Priscilli i jego wnuków, będzie zdecydowanie bardziej otwarte na realizację nowych produkcji osadzonych w Środziemiu, zaś nadciągający serial Amazona to dopiero początek. Czego się spodziewać? Wystarczy spojrzeć na inne filmowe franczyzy – Gwiezdne wojny czy też filmy Marvela to przede wszystkim olbrzymie zyski ze sprzedaży zabawek, gadżetów etc. Moda na Śródziemie może się dopiero porządnie rozwinąć.

Chcecie filmy i seriale osadzone w Śródziemiu?

Z jednej strony mamy wybitną trylogię w postaci Władcy Pierścieni, z drugiej – kiepskiego Hobbita, wokół którego było bardzo dużo problemów. Patrząc jednak na rynek gier komputerowych – znajdziemy tam naprawdę wiele ciekawych produkcji, które świetnie oddają ducha powieści J.R.R. Tolkiena. Liczymy, że jeśli Tolkien Estate zacznie sprzedawać prawa, to rozważnie. Szczególnie marzy nam się Silmarillion, który aż się prosi o epicki, wielosezonowy serial. A serialowy Władca Pierścieni będzie nie lada wyzwaniem dla Amazona, by nie pogrzebać tej marki. Czekamy na rozwój wypadków.

ZOBACZ TAKŻE: Co powiedział Christopher Lee do Petera Jacksona na planie Władcy Pierścieni?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *