Home Newsy Biali statyści malowani na planie Aladyna na brązowo. Jak tłumaczy to Disney?

Biali statyści malowani na planie Aladyna na brązowo. Jak tłumaczy to Disney?

Biali statyści malowani na planie Aladyna na brązowo. Jak tłumaczy to Disney?

W Wielkiej Brytanii głośno jest o wydarzeniach jakie miały miejsce na planie realizowanego Aladyna. Biali statyści byli malowani na brązowo. A co tak właściwie się wydarzyło?

Co się wydarzyło na planie Aladyna?

Wszelkie media jak mantrę powtarzają, że na planie Aladyna w reżyserii Guya Ritchiego doszło do skandalu. Biali statyści mieli być przemalowywani na brązowy kolor skóry. I jasne – to nie brzmi zbyt dobrze, ale przeanalizujmy całą sytuację na spokojnie.

Kto podał tę informację? Tabloidy

Informację podał Sunday Times, który jest typowym tabloidem. To gazeta, która żyje z plotek, ze skandali i wszelkich kontrowersyjnych treści. W Polsce takim odpowiednikiem jest Fakt lub Super Express. Nic więcej dziwnego, że informacja dość szybko się rozeszła i rozpoczął się ze strony innych wręcz słowny lincz na Disney’u. Daily Mail, jeden z największych tabloidów na Wyspach Brytyjskich, nie krył oburzenia.

A jak całą sytuację tłumaczy Disney?

Na planie było 500 statystów, z czego około 100 z nich zostało przemalowanych. Dlaczego? Gdyż mowa tutaj o profesjonalistach, którzy znają się na popisach kaskaderskich, pracują ze zwierzętami, wiedzą gdzie i jak się ustawić, by później praca przy efektach specjalnych była odpowiednio ograna, i nie tylko.  Niesmak niestety pozostaje. Tabloidy mocno nakręciły całą sytuację, zaś Disney zwyczajnie zaliczył wpadkę przez niezamierzone działania.

Międzynarodowa obsada

Aladyna zagra Mena Massoud, kanadyjski aktor pochodzenia egipskiego. W księżniczkę Jasminę wcieli się Naomi Scott, brytyjska aktorka pochodzenia indyjskiego. W roli Dżafara zobaczymy Marwana Kenzari pochodzącęgo z Tunezji, zaś w Dżina odgrywać będzie Will Smith. Film jeszcze nie ma daty premiery

ZOBACZ TAKŻE: Jeśli kogoś boicie się w horrorach, to właśnie JEGO!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *