Home Newsy Birds of Prey: zdjęcia Harley Quinn z planu. Czym jest nowy film DC?

Birds of Prey: zdjęcia Harley Quinn z planu. Czym jest nowy film DC?

Birds of Prey: zdjęcia Harley Quinn z planu. Czym jest nowy film DC?

Legion samobójców nie cieszył się dużą popularnością w środowiskach fanów. Najlepiej zapamiętana została z niego postać Harley Quinn w wykonaniu Margot Robbie. Antybohaterka powróci w filmie Birds of Prey. Są nowe zdjęcia z ukochaną Jokera.

Harley Quinn zadebiutowała w serialu animowanym Batman w latach 90-tych. Stamtąd antybohaterka trafiła do medium komiksów. Jej wizerunek kształtował się na przestrzeni wielu lat. Ostatnia interpretacja postaci została zaprezentowana w Legionie samobójców z 2016 roku. Wielu krytyków narzekało na seksistowski wizerunek ukochanej Jokera. Nawet Margot Robbie przeszkadzały sceny, w których była niemal półnaga na ekranie. Mimo to Harley Quinn stała się najlepiej kojarzoną postacią z całego oddziału złoczyńców w filmie. Dowodem tego jest masa cosplayów przebierających się za antybohaterkę. Birds of Prey dostarczy im kolejnych inspiracji w projektowaniu kostiumów.

Birds of Prey: fabuła i obsada filmu DC

Kolejne widowiska kinowego uniwersum DC przedstawią kobiece postacie z komiksów. Na duże ekrany trafi nowy film o Wonder Woman oraz Birds of Prey. Drugie widowisko opowie o żeńskiej grupie antybohaterek. W skład tytułowej drużyny wejdzie Harley Quinn (Margot Robbie), Black Canary (Jurnee Smollett-Bell) oraz Huntress (Mary Elizabeth Winstead). W filmie pojawi się również Renee Montoya (Rosie Perez). Zapewne wielu z was nie kojarzy ostatniej z wymienionych przeze mnie postaci. Montoya jest detektywem z Gotham City.

Fabuła Birds of Prey trzymana jest w tajemnicy. Wiadomo, że antagonistą filmu będzie Czarna Maska (Ewan McGregor), natomiast Harley Quinn rozstanie się z Jokerem. Jedno ze zdjęć przedstawia Króla Zbrodni z Gotham City, wyrzucającego rzeczy byłej dziewczyny przez okno. Sądzę, że Joker w interpretacji Joaquina Phoenixa posunąłby się do bardziej radykalnych metod…

Są nowe zdjęcia z planu Birds of Prey. Jak wygląda Harley Quinn?
Prawdopodobnie dopiero podczas seansu dowiemy się, dlaczego Harley Quinn schowała sobie hamburgera pod koszulkę…

Joker nie będzie partnerem Harley Quinn

Dla tych, którym umknęła informacja o rozstaniu się Harley Quinn z Jokerem, zamieszczam również inną porcję zdjęć z planu Birds of Prey. Pocieszę was, że w Szalonego Klowna nie wcieli się już Jared Leto. Twórcy w zabawny sposób ukryli tożsamość Jokera.

Birds of Prey: data premiery

Reżyserką filmu została Cathy Yan. Autorką scenariusza jest Christina Hodson, wcześniej pracująca nad fabułą Bumblebee.

Widowisko DC produkowane jest od stycznia. Zdjęcia na planie zakończą się pod koniec kwietnia. Pełen tytuł filmu brzmi: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn). Obraz trafi na ekrany kin 7 lutego 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Joker: Bruce Wayne pojawi się w filmie. Kto zagra przyszłego Batmana i Alfreda?

  • Tomassz

    Co wy macie do jokera Leto był fajny