Home Newsy Black Mirror przewidziało pomysł Apple?

Black Mirror przewidziało pomysł Apple?

Black Mirror przewidziało pomysł Apple?

Apple zaprezentował swój nowy telefon – iPhone X. Jedną z nowych funkcji telefonu to animoji, które zostały już przewidziane w serialu Black Mirror.

Black Mirror to serial będący antologią – każdy odcinek traktuje o czym innym i nie jest ze sobą powiązany. Każda część związana jest w jakimś stopniu z technologią i media społecznościowymi. Pokazuje rzeczywistość w krzywym zwierciadle, ale stara się ujawnić i uwydatnić pewne cechy, które są obecne już dzisiaj, a w przyszłości mogą mięć na nas zgubny wpływ.

Apple i ich nowy pomysł. Ale czy na pewno?

Głównym pomysłodawcą wszystkich odcinków jest Charlie Brooker, który stara się śledzić na bieżąco wszelkie trendy i przewidywać przyszłość. I patrząc, co zaprezentowano wczoraj na konferencji Apple – udało mu się!

Animoji to nowy rodzaj emotikon. Wystarczy, że zrobimy jakąś minę do kamery iPhonie X, a funkcja w telefonie będzie w stanie ją powtórzyć. Animoji ma jeszcze bardziej ubarwić nasze rozmowy w komunikatorach. Pomysł innowacyjny? Nie do końca…

Twórca Black Mirror przewidział animoji

W odcinku zatytułowanym The Waldo Moment, mamy do czynienia z bohaterem, który odgrywał fikcyjnego bohatera Waldo, właśnie przy pomocy narzędzia bardzo zbliżonego do Animoji. Na oficjalnym kanale twitterowym pojawił się dość wymowny tweet:

Na ten moment, to raczej zabawna funkcja, głównie dla nastolatków. W serialu jednak mogliśmy zobaczyć dość pesymistyczną wizję związaną z animoji. Sprawdźcie zwiastun, a następnie, jeśli nie widzieliście – koniecznie obejrzyjcie odcinek:Zobacz także: Najlepsze odcinki 3. sezonu Black Mirror

  • AdireQ

    Raz że autor artykułu przegapił że te Animoji są rozwinięciem koncepcji wykorzystanej już w Facerig (wzięli bibliotekę do analizy twarzy i zrobili z niej wirtualne awatary do czatów kamerkowych, wydali też wersje mobilną aplikacji)

    Dwa że Waldo to bardziej wirtualna kukiełka animowana ręcznie a nie przez mapowanie ruchów twarzy. Takimi kukiełkami można pobawić się w VR w aplikacji „Mindshow”. Metoda animacji wirtualnych kukiełek w czasie rzeczywistym za pomocą joysticka nie jest nowa. Używa się tego przy produkcji filmów i przy interaktywnych występach w parkach rozrywki.

  • Saeglopur89

    Waldo Moment to też wygrana Trumpa. Postać bez zahamowań, spoza dotychczasowej sceny politycznej, dość karykaturalna, nie do uderzenia i nie wiadomo na ile jest twarzą/marionetką znacznie większych sił ukrytych na tylnym fotelu.