Home Newsy Black Mirror: Bandersnatch – oto wszystkie możliwe zakończenia

Black Mirror: Bandersnatch – oto wszystkie możliwe zakończenia

Black Mirror: Bandersnatch – oto wszystkie możliwe zakończenia

Niedawno Netflix wprowadził do swojej oferty nietuzinkowy projekt. Black Mirror: Bandersnatch to interaktywny film zrealizowany w ramach popularnego cyklu o technologii przeciwstawiającej się ludzkości. Narracja pozwala sfinalizować widzom fabułę na kilka możliwych sposobów. Poznaliśmy wszystkie zakończenia Black Mirror: Bandersnatch!

Netflix stopniowo rozwija oryginalne produkcje, bazujące na niekonwencjonalnych technologiach ich realizacji. Zapowiedziany został The Liberator – tytuł o II wojnie światowej, wykonany w Trioscopie. To nowa, ulepszona technologia hybrydowej animacji, która łączy najnowocześniejsze CGI z żywym aktorstwem. Równocześnie Martin Scorsese realizuje The Irishmana. Tam z kolei zobaczymy innowacyjny sposób odmładzania aktorów. Skoro wymieniłem tytuły znajdujące się na etapie produkcji albo developmentu, warto wspomnieć o tych, które już powstały. Black Mirror: Bandersnatch jest zupełnie nowym spojrzeniem na popularny serial o technologii przeciwstawiającej się ludzkości. Tym razem twórcy pozwolili widzom samemu zadecydować o losach poszczególnych bohaterów. Bandersnatch jest w pełni interaktywnym epizodem, inspirowanym powieściami paragrafowymi. Co za tym idzie: w zależności od podejmowanych decyzji, historia posiada kilka alternatywnych zakończeń.

Black Mirror: Bandersnatch – wszystkie możliwe zakończenia:
Black Mirror: Bandersnatch – jakie zakończenie?

Widać zatem, że niektóre wybory nie mają najmniejszego znaczenia wobec rozwoju naszej postaci. Inne, niemniej irracjonalne (jak wybór płatków śniadaniowych), mogą drastycznie wpłynąć na zakończenie historii. Osobiście, za pierwszym razem dotarłem do finału, w którym gra zostaje oceniona na 5/5. Niestety, główny bohater okazuje się mordercą (trafia do więzienia), więc cyfrowa rozgrywka momentalnie znika ze sklepowych półek. Dopiero kilka dekad później interesuje się nią niezależna twórczyni… Metatekstowy komentarz w stronę Netflixa powalił mnie na kolana. Za drugim podejściem mój bohater również sczezł w więzieniu, jednak tym razem ocena gry była negatywna. To zdecydowanie gorszy, bardziej rozczarowujący koniec odcinka.

Jaki finał Wy uzyskaliście, grając w Black Mirror: Bandersnatch? Piszcie w komentarzach!

ZOBACZ TAKŻE: Jakie seriale piracono w 2018 roku? Tym razem bez Gry o tron

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *