Home Newsy Wpadka platformy Netflix? Zapowiedziano nowy odcinek Black Mirror. Kiedy premiera?

Wpadka platformy Netflix? Zapowiedziano nowy odcinek Black Mirror. Kiedy premiera?

Wpadka platformy Netflix? Zapowiedziano nowy odcinek Black Mirror. Kiedy premiera?

Netflix zaliczył mały falstart przy okazji zapowiadania kolejnych projektów. W ten sposób widzowie przedwcześnie dowiedzieli się, że Black Mirror – w Polsce znane jako Czarne lustro – doczeka się kolejnych produkcji. Szczegóły nowych, technofobicznych odcinków trzymane są pod kluczem.

Black Mirror zyskał rzesze fanów swoim niekonwencjonalnym podejściem do serialowej formy. W przeciwieństwie do linearnej historii, rozpiętych na przestrzeni wielu epizodów (jak w The Walking Dead czy Grze o tron), tutaj otrzymaliśmy filmową antologię. Każdy odcinek opowiada niezależną, autonomiczną fabułę, spójną wyłącznie w pierwiastku merytorycznym. Niczym w kultowej Strefie mroku, trochę w Black Mirror Sci-Fi, trochę horroru. Nad wszystkim unosi się niepokój, związany z kondycją ludzkości w świecie przyszłości, pośród nowych mediów i rozwijającej się technologii. Wkrótce zadebiutuje najnowszy odcinek serialu.

Wpadka platformy Netflix? A może przemyślana kampania marketingowa?

Black Mirror początkowo było produkowane przez brytyjską telewizję. Później Netflix zakupił prawa do realizacji 12 epizodów – tak narodził się trzeci i czwarty sezon serialu. Chociaż wydawało się, że seria zakończyła swoją żywotność (jej miejsce miał zająć literacki cykl pod takim samym tytułem oraz bliźniaczą tematyką), platforma streamingowa niemal od razu przystąpiła do prac nad 5. sezonem. Teraz twórcy przez przypadek zapowiedzieli kolejny projekt. Pod koniec grudnia na Netflixa trafi kolejna odsłona franczyzy Black Mirror.

Kilka dni temu na oficjalnym koncie Netflixa na Twitterze pojawiła się rozpiska zapowiadanych premier. Wśród znanych tytułów, jak Mowgli: Chłopiec z dżungli czy Avengers: Wojna bez granic znalazł się tajemniczy projekt Black Mirror: Bandersnatch. Po kilku godzinach informacja znikła. Pojawia się zatem pytanie, co kryje się pod tajemniczym tytułem? Możliwe, że chodzi o zapowiadany spin-off, poświęcony załodze statku kosmicznego z odcinka otwierającego 4. sezon serii. Z drugiej strony może chodzić wyłącznie o odcinek świąteczny – twórcy Black Mirror już wcześniej realizowali podobne holiday special.Wpadka? Oficjalna zapowiedź nowego Black Mirror:

Wedle powyższej zapowiedzi, nowa odsłona Black Mirror – w nieznanej formie – ukaże się na platformie VOD 28 grudnia 2018 roku. Data świadczy, że faktycznie może chodzić o odcinek świąteczny. Oczywiście, dużo bardziej pesymistyczny niż większość filmów pod choinkę i do żłóbka.

ZOBACZ TAKŻE: Netflix zrealizuje animację o II wojnie światowej. Reżyserem polski twórca!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *