Home Newsy Blade Runner 2049 to pokaz tego, jak powinno wyglądać CGI w filmach

Blade Runner 2049 to pokaz tego, jak powinno wyglądać CGI w filmach

Blade Runner 2049 to pokaz tego, jak powinno wyglądać CGI w filmach

Blade Runner 2049 to bez wątpienia popis speców od efektów specjalnych. Sprawdźcie świetne wideo przedstawiające kulisy realizacji filmu. Tym razem możemy zobaczyć, jak niezauważalne było CGI.

Dotychczas pojawiło się bardzo wiele materiałów zakulisowych przedstawiających film jako popis speców od efektów tradycyjnych. Mogliśmy zobaczyć, jak Denis Villeneuve i operator Roger Deakins wykorzystali prawdziwe plenery i lokacje oraz oświetlenie, by nakręcić niesamowite ujęcia. Olbrzymie wrażenie zrobiły na nas również makiety, które imitowały futurystyczne Los Angeles.

Oczywiście – film jest naładowany komputerowymi efektami specjalnymi, z czego najlepszy przykład możecie zobaczyć tutaj. Ta scena potrafiła zachwycić! Ale co ciekawe – w wielu miejscach CGI było niezauważalne. Aż ciężko uwierzyć, że właśnie tam zostało zastosowane. Gdzie dokładnie? Sprawdźcie poniższe wideo.

Blade Runner 2049 – efekty CGI:
Zaskoczeni? My w kilku miejscach bardzo! Ale to też pokazuje, jak umiejętnie można wykorzystać efekty CGI, by nie psuły wrażenia. Takie zastosowanie CGI miało miejsce również w innym filmie Villeneuve’a – w Nowym początku. I właśnie tak to się robi!

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego Blade Runner 2049 nie okazał się sukcesem? Tego nie wie nawet reżyser…