Home Newsy Czy Jared Leto w Blade Runner 2049 to dobry wybór? Mroczny wstęp do filmu

Czy Jared Leto w Blade Runner 2049 to dobry wybór? Mroczny wstęp do filmu

Czy Jared Leto w Blade Runner 2049 to dobry wybór? Mroczny wstęp do filmu

Bardzo wierzymy w to, że Blade Runner 2049 nas nie zawiedzie. W oczekiwaniu na premierę, sprawdźcie pierwszy z trzech zapowiedzianych szortów wprowadzających w film. Przed Wami 2036: Nexus Dawn z główną rolą Jareda Leto.

O czym jest 2036: Nexus Dawn?

Akcja rozgrywa się, jak sama nazwa wskazuje, w roku 2036. Poznajemy Niandera Wallace’a, bohatera granego przez Jareda Leto, który najprawdopodobniej będzie głównym złoczyńcą w filmie. Aczkolwiek znając życie, przydział na „dorbych” i „złych” może nie być wcale taki oczywisty. Chce on powrócić do produkcji replikantów z serii Nexus, które uznano za wadliwy model. Próbuje przekonać pewną grupę, że warto wznowić tworzenie tych androidów. Jak to się potoczy? Obejrzyjcie sami.

2036: Nexus Dawn – zobacz film:

Kto nakręcił wstęp do Blade Runnera 2049?

Reżyserem tego krótkiego metrażu jest syn Ridleya Scotta – Luke Scott. To miły hołd dla filmowego twórcy Blade Runnera. Musimy przyznać, że udało mu się uchwycić klimat oryginału. Napięcie rośnie z każdą kolejną minutą, bohaterowie są wyraziści, scenografia fajnie koresponduje z oryginałem. My od razu poczuliśmy duszny klimat cyberpunkowego noir!Czy Jared Leto to dobry wybór?

Wielu fanów obawia się, że zarówno Ryan Gosling jak i Jared Leto zepsują mocno odbiór filmu. W ciekawy sposób tego ostatniego aktora opisał blog Po Napisach:

Nam z kolei Jared Leto przypadł do gustu i duża w tym zasługa… oczu (a raczej wszczepów). Nieco beznamiętny głos jego postaci z taką charakteryzacją bardzo nam podpasował. Oczywiście – gdy porównamy go do kultowego już Eldona Tyrella, którego odgrywał Joe Turkel, to mocno blednie. Czekamy jednak na ostateczny film i trzymamy kciuki, że wypadnie znacznie lepiej niż jako Joker (w tej roli nas zupełnie nie kupił).

Premiera filmu Blade Runner 2049 zaplanowana jest na 6 października 2017 roku.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 50: najlepsze książki SF

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *