Home Newsy Blade Runner 2049 – pierwsze recenzje. Najlepsze film science fiction 2017 roku?

Blade Runner 2049 – pierwsze recenzje. Najlepsze film science fiction 2017 roku?

Blade Runner 2049 – pierwsze recenzje. Najlepsze film science fiction 2017 roku?

Zachodni dziennikarze mieli okazję zobaczyć już film Blade Runner 2049. Jakie są pierwsze szybkie opinie i mini recenzje?

Fani z niecierpliwością wyczekują kontynuacji Blade Runnera. Premiera filmu w reżyserii Denisa Villeneuve’a już 6 października w Polsce. Tymczasem zachodni dziennikarze mieli okazję zobaczyć całość i podzielili się pierwszymi opiniami i mini recenzjami na twiterze. Jak jest? Wygląda na to, że bardzo dobrze!

Blade Runner 2049 – najlepszy film science fiction 2017 roku?

Popularny serwis Joblo pisze, że to zapierające w piersi arcydzieło science fiction. Redaktor z Cinema Blend wspomina o świetnym klimacie noir, intrydze pełnej twistów i nazywa całość najlepszym filmem 2017 na ten moment. Z kolei dziennikarka ComingSoon twierdzi, że to jeden z najbardziej zaskakujących filmów jakie dotychczas widziała, zaś reżysera nazywa geniuszem. Inni zwracają uwagę również na aspekty techniczne i fakt, że całość trzeba zobaczyć z jak najlepszym dźwiękiem. Kilka redaktorów uważa, że zdjęcia Rogera Deakinsa są tak świetne, że z pewnością będą walczyć o Oscary.

To się musi udać! Trzymamy kciuki i czekamy na premierę

Czytając tyle pozytywnych opinii, nie możemy się już doczekać. W sieci pojawiało się już bardzo wiele komentarzy, że to nie będzie to samo, że wskrzeszanie takiej legendy jak Blade Runner nie ma najmniejszego sensu… A myśmy ciągle z uporem maniaka twierdziliśmy, że Denis Villeneuve nie zrobił jeszcze słabego filmu i nie zawiedzie nas tym razem. I wygląda na to, że chyba otrzymamy jeden z najgłośniejszych filmów science fiction ostatnich lat. Ale – z OSTATECZNĄ OPINIĄ wstrzymamy się do premiery, a na ten moment – zacieramy ręce.

Co warto zobaczyć przed premierą?

A by się odpowiednio nakręcić, zachęcamy zobaczyć pierwszy wstęp do filmu z Jaredem Leto w roli głównej (nakręcony przez syna Ridleya Scotta) oraz drugi z filmików ociekający klimatem mrocznego miasta przyszłości. A jeśli już widzieliście, to może kilka mniej znanych cyberpunkowych filmów?

Blade Runner 2049 – pierwsze recenzje: