Home Newsy Blade Runner powróci jako serial anime. O czym będzie?

Blade Runner powróci jako serial anime. O czym będzie?

Blade Runner powróci jako serial anime. O czym będzie?

Kolejna kultowa seria trafi na małe ekrany. Świat Blade Runnera zostanie powiększony o nowy serial anime. Przedsięwzięcie zamówiło Adult Swim we współpracy z Alcon Television i Crunchyroll.

Widzowie powinni odetchnąć z ulgą. Chociaż zeszłoroczny Blade Runner 2049 okazał się artystyczną perełką na mapie współczesnych blockbusterów, nie sprzedał się dostatecznie dobrze, by twórcy mogli zrealizować kontynuację. Wydawało się, że seria poświęcona cyberpunkowej rzeczywistości po raz kolejny zostanie odłożona do hollywoodzkiej szuflady. Na szczęście z pomocą przyszło Adult Swim oraz podwykonawcy: Alcon Television oraz Crunchyroll. Powstanie 13-odcinkowy serial anime, inspirowany filmem Blade Runner 2049.

Blade Runner anime: jaka fabuła?

Fabuła anime zostanie osadzona w roku 2032, zatem pomiędzy wydarzeniami z dwóch pełnometrażowych filmów. To nie pierwszy raz, kiedy twórcy zrealizują swoją produkcję w tym właśnie okresie. Wcześniej pojawiły się trzy filmy krótkometrażowe, promujące Blade Runnera 2049. Z drugiej strony wydarzenia z tamtego okresu zostały ledwie zarysowane na przestrzeni pełnometrażowych widowisk, dając pole do swobodnej interpretacji.

Serial został zatytułowany Blade Runner: Black LotusTwórcy zapowiedzieli, że w fabule pojawią się postacie znane z filmów.Serial Blade Runner: dlaczego anime?

Przyznaję, przez pewien czas zastanawiałem się, dlaczego twórcy zdecydowali się na konwencję anime. Odpowiedź wydaje się prosta: cyberpunkowa estetyka zakorzeniła się w języku popkultury dzięki scenografii Łowcy androidów oraz japońskim animacjom, takim jak Akira czy Ghost in the Shell. Dwa elementy estetyczne, na bazie których rozwinął się cały nurt kina sci-fi spotkają się teraz w jednym tytule. Co ciekawe, Blade Runner: Black Lotus będzie współtworzony przez Kenjiego Kamiyamę – reżysera serialu anime Ghost in the Shell: Stand Alone Complex. W pracach nad nowym tytułem pomoże mu Shinji Aramaki.

Nie wiadomo, czy w prace nad serialem zaangażowany jest Ridley Scott. On stworzył uniwersum Łowcy androidów oraz sprawował funkcję producenta wykonawczego przy okazji Blade Runnera 2049. Możliwe, że tym razem nie będzie posiadał artystycznego wkładu w rozwój cyberpunkowej rzeczywistości.

Data premiery Blade Runner: Black Lotus pozostaje nieznana.

ZOBACZ TAKŻE: Czy powstanie Blade Runner 3?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *