Home Newsy Breaking Bad: Jesse i Walter powrócą we wspólnym filmie?

Breaking Bad: Jesse i Walter powrócą we wspólnym filmie?

Breaking Bad: Jesse i Walter powrócą we wspólnym filmie?

Breaking Bad do dziś pozostaje niedoścignionym serialem. Pomimo zakończenia serii na 5. sezonie, twórcy nieustannie powiększają wykreowany świat. Niedługo pojawi się pełnometrażowy sequel serialu. Wszystko wskazuje na to, że powróci w nim Jesse i Walter — aktorzy grający postacie przeprowadzili specyficzną akcję na Twitterze.

Od czasów premiery Breaking Bad powstało wiele znakomitych seriali, jak Czarnobyl czy Gra o tron. Nie zmienia to jednak faktu, że moim czarnym koniem wśród telewizyjnych produkcji na zawsze pozostanie serial o byłym nauczycielu chemii, który staje na czele amerykańskiego narkobiznesu. Napięcie w każdym odcinku, przywiązanie widzów do bohaterów oraz wyśmienite kreacje aktorskie — to wszystko składa się na doskonałość Breaking Bad. Do listy superlatywów warto dodać również znakomite zakończenie, z namaszczeniem zamykające każdy z poruszonych wątków. Po 8. sezonie Gry o tron doskonale wiemy, że nawet prestiżowe marki mogą zawieść oczekiwania fanów, kończąc historię w mało wyrafinowany sposób. Tym bardziej obawiam się pełnometrażowej kontynuacji Breaking Bad, która niebawem trafi na plan zdjęciowy.

Breaking Bad film: fabuła

Twórcy nie ujawnili jeszcze fabuły ani tytułu przygotowanego filmu. Z nieoficjalnych doniesień wiemy, że historia będzie kontynuacją wątków z Breaking Bad. W głównej roli ujrzymy Aarona Paula grającego Jessego Pinkmana. Decyzja nie wydaje się szczególnie trafna. Otwarte zakończenie jego wątku w serialu było idealne. Widzowie sami mogli dopowiedzieć sobie los, który czeka Jessego po zerwaniu znajomości z Walterem. Teraz twórcy narzucą jedyną słuszną wizję przyszłości Pinkmana.

Najgorszym rozwiązaniem fabularnym byłoby przywrócenie Waltera do świata żywych. Jeśli tak się stanie, cała fabuła Breaking Bad nie będzie miała większego sensu. Pełnometrażowy film ma na celu wypromować Netfliksa. Widowisko w pierwszej kolejności trafi na platformę streamingową. Dopiero później zostanie wyemitowane w stacji AMC. Posiadam nadzieję, że mimo stricte komercyjnego działania, twórcy wciąż będą mieli szacunek dla fanów.

Jesse i Walter powrócą we wspólnym filmie?

Skąd w ogóle wziął się pomysł, że Brian Cranson miałby ponownie zagrać Waltera White? Otóż on i Aaron Paul udostępnili w mediach społecznościowych dokładnie takie samo zdjęcie:Breaking Bad: wyjaśnienie znaczenia zdjęć na Twitterze

Dlaczego na zdjęciach znajdują się osły? Zwierzę po angielsku nazywa się mule. Słowo można odnieść również do osoby, która robi nielegalną karierę w narkobiznesie, a więc w fachu Waltera i Pinkmana. Czy oznacza to, że dwóch bohaterów znów spotka się na przestępczej ścieżce?

Jeśli Walter White w ogóle pojawi się w filmie, chciałbym, aby jego rola ograniczyła się jedynie do scen retrospekcji, które czasem nachodzą Pinkmana.

Breaking Bad film: premiera

Data premiery pełnometrażowego filmu osadzonego w uniwersum Breaking Bad pozostaje nieznana. Co ciekawe, tytuł zadebiutuje na platformie streamingowej Netflix! Teraz subskrybenci mogą zobaczyć tam wszystkie odcinki Breaking Bad.

ZOBACZ TAKŻE: Co twórca Breaking Bad zmieniłby w serialu? Ależ perfekcjonista

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *