Home Newsy To będzie najdroższy serial w historii. Budżet serialu Władcy Pierścieni? Większy niż filmowej trylogii

To będzie najdroższy serial w historii. Budżet serialu Władcy Pierścieni? Większy niż filmowej trylogii

To będzie najdroższy serial w historii. Budżet serialu Władcy Pierścieni? Większy niż filmowej trylogii

Amazon wprowadza nowy oryginalny kontent fantasy na platformę streamingową. Obok Mrocznej Wieży, Koła Czasu i Conana Barbarzyńcy pojawi się najdroższy serial w historii. Nadciąga Władcy Pierścieni!

Wojna platform streamingowych wznosi się na nowy poziom. Chyba każdy fan twórczości J.R.R. Tolkiena był w szoku, gdy pół roku temu w sieci zadebiutowała wiadomość na temat zakupu praw do serii Władca Pierścieni przez Amazon. Licencja kosztowała gigantyczne 250 mln $ – mimo to platforma nie przestaje szastać dolarami. Prequel trylogii Władcy Pierścieni może okazać się najdroższym serialem w historii!

To będzie najdroższy serial w historii

500 mln $ – tyle może kosztować realizacja dwóch sezonów Władcy Pierścieni. To gigantyczna suma. Amazon stawia wszystko na jedną kartę. Serial okaże się spektakularnym hitem albo odprawi platformę streamingową z torbami. Zwłaszcza, że prócz Władcy Pierścieni powstaną jeszcze trzy inne seriale fantasy – Koło Czasu, Mroczna Wieża oraz Conan Barbarzyńca.

Rano agencja Reuters opublikowała informacje, pochodzące z tajnych dokumentów Amazonu. Raport doniósł o gigantycznej inicjatywie, którą realizuje platforma streamingowa:

W listopadzie Amazon ogłosił, że stworzy prequel Władca Pierścieni. Firma zapłaciła za prawa do marki 250 mln $. Jak donosi jedna z osób z zarządu platformy, produkcja i marketing mogą podnieść koszta do 500 mln $. Przewidziana jest nawet wyższa suma. Koszty obejmują realizację dwóch sezonów.

Produkcja musi przyciągnąć ponad 20 mln odbiorców – wtedy wytwórnia da zielone światło na realizację kolejnych sezonów. Istnieją nawet plany na spin-off serialu.

Agencja opublikowała również wykres Amazona, w którym podkreślony zostaje sposób działania platformy. Jeśli relacja kosztów do oglądalności wypada niekorzystnie, serial jest kasowany:

Z wielkim budżetem wiąże się wielka odpowiedzialność

Z niecierpliwością czekam na pierwszy sezon Władcy Pierścieni. Niestety, budżet nie zawsze idzie w parze z jakością produkcji. Doskonała trylogia Władcy Pierścieni w reżyserii Petera Jacksona kosztowała „zaledwie” 281 mln $ – z drugiej strony na koszmarnego Hobbita twórcy zdecydowali się przeznaczyć 745 mln $. Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do serii o Bilbo Bagginsie, przedstawiciele Amazona zrezygnują z wszechobecnego CGI na rzecz praktycznych efektów specjalnych. Moją drugą wielką nadzieją wobec serialu jest epicki klimat – oby było mu bliżej do trylogii Władcy Pierścieni z lat 2001 – 2003, niż do innych widowisk z łąk i wzgórz Śródziemia.

Szumne zapowiedzi możliwych wydanych milionów dolarów na realizację finałowego sezonu Gry o tron i prequela wydają się błahostką. Każda stacja telewizyjna oraz platforma streamingowa poczuła oddech konkurencji na plecach. Czyżbyśmy byli świadkami narodzin nowej potęgi?

ZOBACZ TAKŻE: Czy Andy Serkis zagra Golluma w serialu Władca Pierścieni?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *