Home Newsy Call of Duty szturmuje kina! Znamy nazwisko dowódcy

Call of Duty szturmuje kina! Znamy nazwisko dowódcy

Call of Duty szturmuje kina! Znamy nazwisko dowódcy

Mania franczyz nie przestaje rozprzestrzeniać się po Hollywood. Dziś poznaliśmy imię i nazwisko potencjalnego reżysera, który ma szansę przenieść markę gier Call of Duty na duży ekran.

Hollywood nie ma szczęścia do ekranizacji gier. Aktorski Assassin’s Creed okazał się porażką, podobnie jak niezliczona ilość produkcji autorstwa Uwe Bolla czy cykl Resident Evil, mający niewiele wspólnego z komputerowym pierwowzorem. Mimo to amerykańskie koncerny nie zatrzymują się – w planach znalazła się kinowa wersja Metal Gear Solid, Duke Nukem z Johnem Ceną na pokładzie, a już w tym roku na duży ekran trafi Tomb Raider.

Call of Duty prawie jak Marvel

Activision Blizzard – jeden z największych wydawców gier komputerowych na świecie – postanowiło otworzyć własne studio filmowe. Idąc za ciosem, twórcy postawili sobie priorytetowy cel: realizację filmowej wersji Call of Duty. Prezes studia poinformował, że pragnie stworzyć uniwersum kinowe, oparte na popularnej strzelance. Całokształt porównał do MCU.

Pod takim założeniem kryje się jeden zasadniczy paradoks – Call of Duty to seria oparta na strzelaninach, batalistycznych sekwencjach oraz odpowiednio zawyżonym poziomie przemocy. Film satysfakcjonujący fanów powinien zostać oparty o brudną, mroczną wizję działań militarnych, a co za tym idzie – posiadać kategorię wiekową R. Niestety, tytuły przeznaczone wyłącznie dla dorosłych odbiorców sprzedają się relatywnie gorzej od widowisk PG-13.

Ciężko będzie zatem stworzyć uniwersum kinowe, oparte na serii Call of Duty. Zwłaszcza, że twórcy nie zamierzają bawić się w grzeczne produkcje dla kulturalnych nastolatków, o czym świadczy dobór reżysera.

Fot. materiały prasowe

Nowy generał na polu bitwy

Wydawcy prowadzą obecnie wstępne rozmowy z planowanym twórcą filmu. Wybór padł na Stefano Sollimę – reżyser znany jest z realizacji naturalistycznych seriali kryminalnych. Prawdziwą sławę przyniosła mu telewizyjna seria Gomorra oraz pełnometrażowa Suburra. W tym roku na ekrany kin trafi z kolei kontynuacja Sicario, Soldado, pod jego kierownictwem. Nie wydaje się zatem, aby Sollima miał gwałtownie zmienić swój naturalistyczny styl.

Szczegóły kinowego Call of Duty nie są jeszcze znane. Nie wiadomo nawet, kto napisze scenariusz filmu, ani w jakim okresie historycznym osadzona zostanie akcja produkcji.

ZOBACZ TAKŻE: II wojna światowa – filmy: najlepsze bitwy
  • Michał ‚Morel’ Azarewicz

    Pisanie, że Residenty nie odniosły sukcesu, zarabiając w sumie ponad miliard 200 milinów dolarów, to jednak lekkie przegięcie.