Home Newsy Canal+ wyprodukuje nowy kryminał. Fabuła? Adaptacja powieści Remigiusza Mroza – Listy zza grobu

Canal+ wyprodukuje nowy kryminał. Fabuła? Adaptacja powieści Remigiusza Mroza – Listy zza grobu

Canal+ wyprodukuje nowy kryminał. Fabuła? Adaptacja powieści Remigiusza Mroza – Listy zza grobu

Seriale kryminalne cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Niedawno Canal+ wyemitował Żmijowisko. Teraz stacja zapowiedziała produkcję serialu albo filmu na podstawie Listów zza grobu autorstwa samego Remigiusza Mroza.

Canal+ dobrze wie, jakie produkcje uwielbiają Polacy. Kryminały. Wyprodukowany przez stację Belfer cieszył się dużą popularnością. Dokładnie to samo można powiedzieć o serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku oraz emitowanym obecnie Żmijowisku. Ostatni tytuł powstał na bazie powieści Wojciecha Chmielarza pod takim samym tytułem. W przyszłym roku zadebiutuje z kolei Król – adaptacja książki Szczepana Twardocha oraz Mały zgon w reżyserii Juliusza Machulskiego. Na tym ekspansja polskiego kryminału przez Canal+ wcale się nie kończy.

Powieść Listy zza grobu – powstanie serial albo film

Stacja zakupiła prawa do adaptacji nowej książki Remigiusza Mroza pod tytułem Listy zza grobu. Taki ruch uważam za znakomite działanie marketingowe, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę niesłabnącą popularność tego pisarza wśród polskich czytelników. Canal+ nie ujawnił jeszcze, czy zamierza przeobrazić treść powieści w serial, czy zdecyduje się tylko na film. Osobiście stawiam na pierwsze rozwiązanie. Współczesne filmy telewizyjne nie cieszą się dużą popularnością w Polsce. Zupełnie inaczej sprawa wyglądała w czasach PRL-u.

Dodam również, że bogate w treść książki Mroza w sam raz nadają się na fabułę do wielosezonowych seriali.

Listy zza grobu – zwiastun książki Remigusza Mroza:

Listy zza grobu

Teorie odnośnie do dzisiejszego obwieszczenia były naprawdę bogate, a trafili w sedno Ci, którzy spodziewali się, że…Czas na nową serię!Czas na Seweryna.Pomysł na "Listy zza grobu" siedział mi w głowie od dawna, a bohaterowie, który ożyli na kartach tej książki, tak naprawdę towarzyszyli mi równie długo. To chyba najbardziej zagadkowa z moich dotychczasowych powieści, a zarazem najbardziej obyczajowa. Turpizmu także nie brakuje.Co wyniknie z takiego połączenia? O tym będzie można przekonać się niebawem, bo "Listy…" ukażą się już 15 maja nakładem Wydawnictwo FILIA/FILIA Mroczna Strona! ;)Więcej szczegółów tutaj: http://remigiuszmroz.pl/listy-zza-grobu

Opublikowany przez Remigiusza Mróza Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Listy zza grobu – fabuła

Remigiusz Mróz napisał Listy zza grobu w 2019 roku. To pierwsza odsłona cyklu, poświęconego Sewerynowi Zaorskiemu. Fabuła kolejnych książek śmiało może zostać przełożona na następne sezony potencjalnego serialu. O czym może opowiadać telewizyjna produkcja? Oto opis książki, pochodzący od wydawcy:

Największe tajemnice drzemią w małych miasteczkach.

Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując je zawczasu i zlecając coroczną wysyłkę tego samego, pozornie przypadkowego dnia. Po czasie Kaja traktuje to już jedynie jako zwyczajną tradycję – aż do momentu, gdy w listach zaczyna dostrzegać drugie dno…

Tymczasem do miasteczka po dwudziestu dwóch latach wraca Seweryn Zaorski. Patomorfolog i samotny ojciec dwójki dzieci kupuje zrujnowany dom rodzinny Kai i rozpoczyna remont. W zniszczonym garażu odnajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwóch dekad…

Listy zza grobu – premiera

Szczegóły ekranizacji Listów zza grobu pozostają nieznane. Nie wiadomo, kto stanie na stanowisku reżysera kryminału ani jakie nazwiska zobaczymy w jego obsadzie. Pod znakiem zapytania stoi również data premiery serialu na podstawie powieści Remigiusza Mroza.

Jeśli jesteście miłośnikami tego pisarza – którego styl oraz tempo produkcyjne budzi spore kontrowersje wśród wielu czytelników albo autorów – już dzisiaj możecie sięgnąć po serial Chyłka. Jego produkcją oraz emisją zajmuje się TVN.

ZOBACZ TAKŻE: W głębi lasu: Netflix wyprodukuje drugi polski serial. Rodacy wyreżyserują adaptację prozy Harlana Cobena

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *