Home Newsy Nowy zwiastun Castle Rock. To będzie uczta dla fanów Stephena Kinga!

Nowy zwiastun Castle Rock. To będzie uczta dla fanów Stephena Kinga!

Nowy zwiastun Castle Rock. To będzie uczta dla fanów Stephena Kinga!

Fani horrorów, jest się z czego cieszyć – powstaje uniwersum twórczości Stephena Kinga. Stacja Hulu realizuje serial Castle Rock. Pojawił się nowy zwiastun. Intryguje!

Żyjemy w dobie kinowych franczyz, kreowania się kolejnych uniwersów oraz rozwijania się znanych marek. Filmy MCU zarabiają miliardy dolarów w światowym box office, a inne serie, jak Gwiezdne Wojny czy Szybcy i wściekli depczą im po ognie. Każdej wytwórni zależy na powołaniu własnego uniwersum – niekiedy kończy się to sukcesem, jak w przypadku wszechświata Godzilli i King Konga. Innym razem studio zostaje odprawione z torbami, co na własnej skórze poczuli przedstawiciele Universal Pictures wraz z gigantyczną wtopą Mumii (film miał dać początek Mrocznemu Uniwersum). Tym razem platforma Hulu obrała sobie nowy cel – twórczość Stephena Kinga. Powstanie serial hołdujący powieściom słynnego pisarza, równocześnie nawiązujący do ich treści oraz sprawie żonglujący kolejnymi elementami historii.

Powstaje uniwersum twórczości Stephena Kinga!

Rok 2017 należał do adaptacji prozy Stephena Kinga. Gigantycznym sukcesem okazała się nowa wersja horroru To. Równie pozytywne recenzja zebrał 1922 oraz Gra Geralda – pełnometrażowe adaptacje prozy Kinga, trafiające do ramówki Netflixa. Tylko Mroczna Wieża wzbudziła szereg pejoratywnych odczuć – zarówno w moim sercu, jak i duszach tysięcy fanów, zakochanych w literackim cyklu dark fantasy. Szczęśliwie, hollywoodzkie wytwórnie zapamiętały tylko sukces wspomnianych tytułów, zamiast spektakularnego upadku Mrocznej Wieży. W planach twórców znalazł się miniserial oparty na powieści Bastion, ponowna ekranizacja Smętarzu dla zwierzaków, kolejny powrót do Miasteczka Salem oraz telewizyjny crème de la crème – Castel Rock.

Stephen King już na poziomie powieści stworzył intrygujące uniwersum, w których kolejne motywy czy postacie pojawiają się w innych książkach i opowiadaniach mistrza grozy. Głównym rdzeniem, wokół którego rozszerzał się wszechświat popularnego pisarza, okazał się cykl Mroczna Wieża. Do niej nawiązywała część książek oraz postaci, jak kapłan z „Miasteczka Salem” (ojciec Callahan) czy jeden z bohaterów „Bezsenności” (Patrick Danville). Nie można zapominać również o autorskim Szatanie całego uniwersum, Randallu Flaggu. Większość wydarzeń rozgrywających się na przestrzeni twórczości Kinga ma miejsce w tytułowym miasteczku, Castle Rock.

O czym będzie Castle Rock?

Twórcy serialu nie są w ciemię bici, a liczne odwołania do twórczości Stephena Kinga można zauważyć już na przestrzeni obsady produkcji. W Castel Rock pojawi się m.in. Sissy Spacek (znana z tytułowej roli w filmie Carrie z 1972 roku) oraz Bill Skarsgård (Pennywise w zeszłorocznej wersji horroru To). Liczne motywy z książek mistrza grozy połączą się w jedną historię. Ta skupi się na prawniku, Henrym Deaverze, zajmującym się sprawami więźniów skazanych na śmierć. Jeden z jego klientów zasiada w Shawshank…

Zobacz przerażający zwiastun serialu Castle Rock:

Produkcja trafi na platformę Hulu 25 lipca bieżącego roku. Niestety, szczegóły polskiej premiery Castle Rock pozostają nieznane.

ZOBACZ TAKŻE: Stephen King: najlepsze horrory – filmy

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *