Home Newsy Co dalej z najważniejszymi superbohaterami Marvela?

Co dalej z najważniejszymi superbohaterami Marvela?

Co dalej z najważniejszymi superbohaterami Marvela?

Avengers: Koniec gry nie miał litości dla niektórych bohaterów. Część herosów pożegnała się z życiem, inni dobitnie zakończyli swój wątek w kinowym uniwersum Marvela. Jakie losy czekają niektóre postacie w 4. fazie MCU? SPOILERY!

Spektakularny finał 11 lat kinowego uniwersum Marvela bije rekordy box office. Możliwe, że widowisko okaże się najbardziej dochodowym filmem wszech czasów. Wraz z rosnącymi zarobkami, w parze idą pochlebne opinie ze strony widzów i krytyków. Bracia Russo zadowolili fanów: Koniec gry zapiera dech w piersiach swoją epickość, jest zabawny i dramatyczny. Dodatkowo fabuła okraszona została nawiązaniami do każdej odsłony kinowego uniwersum Marvela — znajdzie się coś dla fanów Zimowego Żołnierza oraz miłośników Thora: Ragnarok.

Widowiskowe starcie nie obeszło się bez ofiar. Na przestrzeni Wojny bez granic oraz Końca gry część superbohaterów zginęła, inni zostali zranieni albo uziemieni. Czy w kolejnych filmach MCU zobaczymy Hulka, Iron Mana albo Kapitana Amerykę? Bracia Russo skomentowali sprawę.

Hulk — co dalej z Zielonym Olbrzymem?

Zielony Olbrzym otrzymał tylko jeden autonomiczny film w ramach MCU. Incredible Hulk uważany jest dziś za zbędny prolog — widowisko, do którego nie odnosi się żaden wątek kinowego uniwersum Marvela. Minęły lata, w trakcie których nastąpiły rotacje na stanowisku odtwórcy głównej postaci. Bruce Banner – wraz ze swoim zielonym alter ego – powrócił dopiero w dwóch odsłonach Avengers. Fanom wciąż było za mało Zielonego Olbrzyma. Odpowiadając na ich potrzeby, Kevin Feige zapowiedział, że Thor: Ragnarok, Avengers: Wojna bez granic oraz Koniec gry będą składać się na swoistą trylogię przygód Hulka. Dotrzymał słowa.

Czy spalenie części ciała dwubiegunowego bohatera przez Kamienie Nieskończoności wykluczy go z dalszych filmów MCU? Joe Russo zdradził informacje na temat przyszłości Hulka:

Stracił rękę. Stracił Natashę. Żadna z tych krzywd nie zostanie uleczona. Hulk poniósł liczne, nieodwracalne obrażenia w trakcie korzystania z Kamieni Nieskończoności. Podobnie sprawa wyglądała w przypadku Thanosa. Ramię Hulka jest całe sczerniałe i znacznie chudsze. Bohater nie posiada już takiej siły jak kiedyś.

Hulk
Fot. Marvel

Kinowe uniwersum Marvela: czy Hulk wróci w kolejnych filmach?

Nie oznacza to wcale, że Zielony Olbrzym nie powróci w krótkim cameo w którymś ze zbliżających się filmów MCU. Bracia Russo stwierdzili, że świat oparty na komiksach rządzi się własnymi prawami. Wypełnia go kosmiczna technologia, magia oraz alternatywne wymiary. Niewykluczone, że w późniejszych filmach któryś z twórców może spróbować rehabilitować Hulka. Braciom Russo znacznie bardziej odpowiada natomiast zakończenie zaproponowane w Avengers: Koniec gry.

Iron Man i Vision — co dalej z superbohaterami?

Twórcy Avengers: Koniec gry w epicki sposób pożegnali podstawowy skład superbohaterów. Iron Man poświęcił się, używając Kamieni Nieskończoności i kasując armię Thanosa z jej wodzem na czele. Wszyscy, którzy mieli nadzieję, że Tony Stark powróci w którymś z przyszłych filmów MCU, muszą skonfrontować się ze słowami Joego Russo. Twórca, zapytany o możliwość powrotu Iron Mana i Visiona, odparł krótko:

Tony nie żyje, wiesz o tym chyba, prawda? To koniec dla Roberta, więcej nie wystąpi w roli Iron Mana. Co się tyczy Visiona… Z tego, co mi wiadomo, on również nie żyje.

Vision powróci w autonomicznym serialu, który będzie współdzielił wraz z partnerką, Scarlet Witch. Możliwe, że pierwszy odcinek produkcji pokaże, jak Shuri odtwarza herosa z danych, które zgrała w Avengers: Wojna bez granic.

Kapitan Ameryka — co dalej z superbohaterem?

Kwestią sporną pozostaje również przyszłość Kapitana Ameryki. Postać nie umarła w Avengers: Koniec gry. Cofnęła się jednak do przeszłości, gdzie osiadła na stałe i spędziła szczęśliwe życie u boku miłości swojego życia, Peggy Carter. Superbohatera widzimy po raz ostani jako kruchego staruszka. Joe Russo opowiedział o tym motywie:

Chris [Evans — przyp. tłum.] jest bardzo emocjonalnym człowiekiem. Mogliście to zauważyć, jeśli śledzicie go na Twitterze — wkłada serce w każdy opublikowany tam post. Wydaje mi się, że musi teraz zamknąć swój etap związany z Marvelem i przenieść swoje uczucia na inny projekt.

Czy spotkamy jeszcze Steve’a Rogersa? Tego nie wiadomo. Obecnie tarczę Kapitana Ameryki dzierży Falcon.

ZOBACZ TAKŻE: Gra o tron 8. sezon: kto zginie? Algorytm odpowiedział na pytania fanów serialu HBO

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *