Home Newsy Co powiedział Christopher Lee do Petera Jacksona na planie Władcy Pierścieni? Można się przestraszyć!

Co powiedział Christopher Lee do Petera Jacksona na planie Władcy Pierścieni? Można się przestraszyć!

Co powiedział Christopher Lee do Petera Jacksona na planie Władcy Pierścieni? Można się przestraszyć!

W trakcie kręcenia zdjęć do Władcy Pierścieni, na planie działo się wiele różnych rzeczy. Jednak ten dialog pomiędzy reżyserem Peterem Jacksonem, a zmarłym już Christopherem Lee to wyższa szkoła jazdy…

W ostatniej części Władcy Pierścieni, czyli Powrocie Króla, Saruman ginie z ręki swojego sługi Grimy. Bohater zostaje dźgnięty nożem w tył pleców i spada ze swojej wieży. Scena ta znalazła się w wersji rozszerzonej:

Jak wyglądały kulisy tej sceny?

Peter Jackson zaczął tłumaczyć aktorowi, jaki powinien z siebie wydać dźwięk, gdy otrzyma cios w plecy. Jak zareagował Christopher Lee? Zapytał reżysera, czy ten wie, jaki odgłos z siebie wydaje człowiek, gdy zostaje dźgnięty. Gdyż tak się składa, że on wie i jest to „ochh!”, jakbyś wypuszczał cały oddech.

Jaka była reakcja Petera Jacksona?

Reżyser odniósł wrażenie, że Christopher Lee zaczął mu opowiadać o jakichś poufnych rzeczach z czasów II wojny światowej. Brzmiał tak, jakby był ekspertem od dźwięków dźganych ludzi. Przyznał, że nie ciągnął tematu i pozwolił mu robić swoje. Nie dziwimy się – sami byśmy się przerazili!

Czy Christopher Lee kogoś zadźgał?

W trakcie II wojny światowej Christopher Lee został przyjęty do Kierownictwa Operacji Specjalnych – założonej przez Winstona Churchilla, tajnej brytyjskiej organizacji rządowej, wyspecjalizowanej zarówno w działaniach batalistycznych, jak i propagandowych oraz szpiegowskich. Jego praca była owiana tajemnicą…ZOBACZ TAKŻE: Co robił Viggo Mortensen w przerwie między zdjęciami do Władcy Pierścieni? Tego się nie spodziewaliśmy…