Home Newsy Co twórca Breaking Bad zmieniłby w serialu? Ależ perfekcjonista

Co twórca Breaking Bad zmieniłby w serialu? Ależ perfekcjonista

Co twórca Breaking Bad zmieniłby w serialu? Ależ perfekcjonista

Twórca i showrunner Breaking Bad, Vince Gilligan, wyznał niedawno, który motyw popularnego serialu pragnąłby zmienić. Niestety, nie wydaje się, aby była ku temu okazja. O co dokładniej chodzi?

Breaking Bad, emitowany przez stację AMC w latach 2008-2013, okazał się gigantycznym sukcesem, kradnąc serca widzów i krytyków na całym świecie. Serial wielokrotnie wyróżniony zostawał nagrodą Emmy, Saturnem oraz innymi prestiżowymi statuetkami. Jego fabuła skupia się na przeciętnym nauczycielu chemii, który dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory na raka. Aby zapewnić wsparcie finansowe rodzinie, postanawia rozpocząć produkcję metamfetaminy. Szybko okazuje się, że to najlepszy towar na rynku.

Niestety, nawet tak znakomite seriale posiadają swoje błędy. Vince Gilligan zdradził, co opcjonalnie pragnąłby zmienić w produkcji.

Sztuczna szczęka

Twórca skierował swoją uwagę w stronę uzębienia bohaterów Breaking Bad. Jego zdaniem serial opowiadający o narkotykach powinien posiadać postacie z mniej elegancką kolekcją zębów:

Bardzo mi przykro, że Jesse posiadał tak ideale uzębienie. Aktor Aaron Paul posiada perfekcyjne zęby… Nie pasuje to do postaci Jesse’ego, który co tydzień przeżywał istne piekło. Brał nawet metamfetaminę – narkotyk poważnie szkodzi uzębieniu! To szczegół, lecz bardzo chciałbym go zmienić. Szkoda, że nie mam ku temu sposobności.

Breaking Bad
Fot. AMC

Faktycznie, jedna z głównych postaci serialu regularnie dostawała „po zębach” od przestępców oraz swojego mentora, Waltera White’a. Do tego była uzależniona od narkotyków. Nie trzeba długo się zastanawiać, aby zdiagnozować stan uzębienia Jesse’ego. Według zasad rządzących się realnym światem, bohater już w trzecim sezonie serialu powinien posiadać sztuczną szczękę.

Uwaga Gilligana wskazuje, jak bardzo przykłada się on do procesu twórczego. Po czasie nie umknie mu nawet najmniejszy szczegół serialu. Z drugiej strony jakiś czas temu twórca wyznał, że pragnąłby zrealizować spin-off Breaking Bad, poświęcony postaci Jesse’ego – możliwe że właśnie wtedy zrehabilituje swój stomatologiczny błąd.

Zgony pod kontrolą

Twórcy Breaking Bad wstrzymywali się od nagminnego uśmiercania głównych postaci, jak ma to miejsce w innych popularnych seriach (m.in. Grze o Tron oraz The Walking Dead). Dopiero 5. sezon zebrał krwawe żniwo wśród ważnych bohaterów produkcji. Jak stwierdził Gilligan, nie oszczędziłby żadnej z postaci, gdyby po raz kolejny miał realizować serial:

Jeśli chodzi o kwestie zwrotów akcji w produkcji, wiesz: czy ta postać ma przeżyć, czy też nie – żadna z podjętych przeze mnie decyzji nie śni się w nocnych koszmarach. Dzięki Bogu…

Breaking Bad okazał się tak znakomitym serialem, że drobne, „dentystyczne” błędy w zupełności nie powinny wpłynąć na jego odbiór.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale, które oglądali wszyscy

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *