Home Newsy Czarnobyl: serial HBO pokazuje rzeczywistość? Porównanie z autentycznymi nagraniami

Czarnobyl: serial HBO pokazuje rzeczywistość? Porównanie z autentycznymi nagraniami

Czarnobyl: serial HBO pokazuje rzeczywistość? Porównanie z autentycznymi nagraniami

Dzięki HBO informacje o katastrofie Czarnobylskiego Reaktora Jądrowego opłynęły cały świat. Opinie na temat miniserialu są jednoznaczne: rewelacyjny, angażujący, niepokojący! Twórcy dbali o wierne odtworzenie autentycznych wydarzeń, czego dowodem jest poniższy materiał wideo. 

Czarnobyl trafił na pierwsze miejsce w zestawieniach najlepszych seriali na całym świecie. Każdy, kto miał okazję zobaczyć produkcję oryginalną HBO, nie powinien dziwić się tej popularnością. Miniserial od pierwszych scen wtłacza w świat przedstawiony mrok i niepokój. Znawcy wydarzeń historycznych zdają sobie sprawę, że akcja dzieje się na terenie ZSRR. To właśnie wierne odzwierciedlenie socjalistycznych realiów okazuje się jedną z najmocniejszych stron serialu. Z drugiej strony w Czarnobylu urzekło mnie tragiczne starcie jednostki z systemem.

Czarnobyl: serial HBO vs. rzeczywistość

Produkcja oryginalna HBO wiernie opiera się na materiałach źródłowych. Aktorzy zostali ucharakteryzowani w ten sposób, że odróżnienie ich od faktycznych postaci jest właściwie niemożliwe. Okazało się, że więcej elementów miniserialu bazuje na rzeczywistości. Powstała kompilacja, porównująca poszczególne fragmenty Czarnobyla z autentycznymi nagraniami:Czarnobyl: fabuła i obsada

Serial opowiada o następstwach wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu. Z jednej strony twórcy pokazują starania bohaterów w zapobiegnięciu jeszcze większej tragedii, z drugiej: część postaci bada przyczyny eksplozji. Fabuła ukazana zostaje z wielu perspektyw. Następujące po sobie wydarzenia śledzimy oczami naukowców i robotników, polityków i cywilów.

Główne role w serialu zagrali: Jared Harris, Stellan Skarsgård oraz Emily Watson. Showrunnerem oraz scenarzystą Czarnobyla został Craig Mazin, wcześniej odpowiedzialny za Straszny film 3, Kac Vegas w Bangkoku oraz Łowcę i Królową Śniegu.

Czarnobyl: gdzie można zobaczyć serial HBO?

Czarnobyl składa się z pięciu odcinków. Wszystkie doczekały się premiery. Można je zobaczyć na platformie streamingowej HBO GO.

ZOBACZ TAKŻE: Nowa atrakcja turystyczna: Czarnobyl. Twórca serialu HBO zwrócił uwagę internautom

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *