Home Newsy Czarnobyl: czy to najlepszy serial? Recenzje i oceny widzów są zgodne

Czarnobyl: czy to najlepszy serial? Recenzje i oceny widzów są zgodne

Czarnobyl: czy to najlepszy serial? Recenzje i oceny widzów są zgodne

Widzowie są zgodni w swoich opiniach: Czarnobyl to najlepszy serial wszech czasów. Na to wskazują oceny w serwisie IMDb.

Gra o tron przestała piastować pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych seriali wszech czasów. Wszyscy widzowie, którzy mieli okazję zobaczyć 8. sezon, nie powinni poczuć zdziwienia taką koleją rzeczy. Nawet twórcy nie byli w stanie obronić pewnych rozwiązań fabularnych. Już wcześniej ostrzegali fanów, że niektóre wątki mogą nie przypaść im do gustu. Mimo to nikt nie spodziewał się tak gigantycznego rozczarowania. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z innym serialem HBO, który właśnie kradnie serca widzów i krytyków na całym świecie. Miniseria Czarnobyl to czarny koń pośród produkcji przeznaczonych na szklany ekran.

Czarnobyl — jaka fabuła?

Miniserial jest fabularyzowaną historią, opowiadającą o katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Widzowie na całym świecie są zachwyceni napięciem oraz ciasnym węzłem moralnych dylematów, który ciąży na bohaterach. Prócz tego wielu odbiorców zachwala zdjęcia w serialu oraz angażującą historię, ukazaną z licznych perspektyw. Aby zyskać na autentyczności, twórcy zrealizowali niektóre plany w realnych lokacjach na terenie Ukrainy. Taka decyzja również okazała się trafiona w punkt.

Kolejną mocną stroną Czarnobyla jest krótka forma, zaproponowana przez HBO. Zamiast wielosezonowego tasiemca, platforma wyprodukowała serial składający się wyłącznie z pięciu odcinków. Brakuje wam czasu na śledzenie The Walking Dead albo Orange Is the New Black? Zwięzły i dosadny Czarnobyl to pozycja skierowana w sam raz do was.

Czarnobyl — zwiastun serialu HBO:

Czarnobyl — najlepszy serial wszech czasów wdg IMDb

Tak wiele pozytywnych opinii sprawiło, że Czarnobyl wdrapał się na pierwsze miejsce międzynarodowego rankingu najlepszych seriali. Średnia uzyskanych przez niego ocen na portalu IMDb wynosi w sumie 9.7/10. Jakie produkcje znajdują się tuż za nim? Oto 10 najlepszych seriali wszech czasów wdg IMDb:

  1. Czarnobyl – 9.7/10,
  2. Planeta Ziemia II – 9.5/10,
  3. Kompania braci – 9.4/10,
  4. Planeta Ziemia – 9.4/10,
  5. Breaking Bad – 9.4/10,
  6. Gra o tron – 9.4/10,
  7. Prawo ulicy – 9.3/10,
  8. Our Planet – 9.3/10,
  9. Kosmos – 9.2/10,
  10. Blue Planet – 9.2/10

Pamiętajcie, że duży wpływ na miejsce w rankingu miała liczba oddanych głosów.

Czarnobyl — kiedy finałowy odcinek?

Równie znakomicie Czarnobyl radzi sobie na polskim Filmwebie. Prześcignął już Grę o tron oraz Breaking Bad, kończąc ze średnią 9.1/10.

Finałowy, piąty epizod serialu zadebiutuje 3 czerwca 2019 roku. Wtedy ostatecznie dowiemy się, czy Czarnobyl definitywnie zdobędzie uznanie widzów i skończy jako najlepszy serial w historii telewizji. Powinno obyć się bez większych rozczarowań.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 10: Najlepsze seriale 2018 roku wg użytkowników Rotten Tomatoes

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *