Home Newsy Czy Blade powróci? Być może szybciej niż myślimy!

Czy Blade powróci? Być może szybciej niż myślimy!

Czy Blade powróci? Być może szybciej niż myślimy!

Czy Blade powróci? Jest duża szansa, że Marvel planuje wskrzesić swojego bohatera! Kiedy możemy się spodziewać jakiejś produkcji?

W trakcie minionego New York Comic Con, odbył się panel poświęcony filmowi Underworld: Blood Wars, na którym pojawiła się gwiazda serii Kate Beckinsale. Aktorka została zapytana, czy jest szansa na crossover między serią, której jest gwiazdą a nieco zapomnianą serią Marvela o łowcy wampirów. Pomysł wydawał się szalony i nieprawdopodobny, jednak Kate Beckinsale zdradziła dość ciekawą informację:

„Mieliśmy taki pomysł, ale niestety nie. Oni są zajęci i przygotowują już coś z udziałem Blade’a.”

Tajemniczy oni to oczywiście Marvel Studios, więc… wniosek nasuwa się sam! Plotki o tym, jakoby Blade miał powrócić na ekran, pojawiają się w sieci od pewnego czasu dość regularnie.

Blade – film czy serial?

Blade Wieczny Łowca 1998
Fot. kadr z filmu „Blade – wieczny łowca”

Dotychczas Blade otrzymał trzy filmy. Blade – Wieczny łowca z 1998 roku był świetnym i klimatycznym filmem ze sporą dawką brutalności. Druga część z 2002 roku w reżyserii Guillermo del Toro wciąż trzymała poziom. Z kolei o części trzeciej z 2004 roku lepiej zapomnieć i w ogóle o niej nie wspominać.

Postać ta idealnie wpasowuje się w to, co aktualnie możemy oglądać w serialach Netflixa. Daredevil, Jessica Jones i Lucas Cage to bardziej dojrzałe produkcje ze stajni Marvela, przeznaczone dla dorosłego widza. Nie ma tam charakterystycznego lukru i PG-13 obecnego w filmach kinowych, co stanowi doskonałą przeciwwagę. Z kolei ciężko wyobrazić sobie, by Marvel Studios zaryzykował wypuszczenie filmu z kategorią wiekową R w ramach MCU. Studio już zaplanowało premiery filmowe na najbliższe lata i raczej jest mała szansa, by łowca wampirów powrócił do kin.

Kiedy potencjalna premiera?

Blade Wieczny Łowca 1998
Fot. kadr z filmu „Blade – wieczny łowca”

Wiemy, że w marcu 2017 roku pojawi się Iron Fist. Nieoficjalnie w tym samym roku mają zadebiutować również Punisher oraz The Defenders, w którym pojawią się wszyscy dotychczasowi przedstawieni superbohaterowie. Można zaryzykować stwierdzenie, że serialowy Blade mógłby się pojawić w 2018 lub 2019 roku i jest to w miarę prawdopodobna data.

Wesley Snipes mimo 54 lat na karku, wielokrotnie powtarzał, że z chęcią ponownie wcieliłby się w łowcę wampirów. Ciężko wyobrazić sobie w tej roli kogoś innego… Chcielibyście ponownie zobaczyć łowcę wampirów w krwawej walce? My zdecydowanie tak!

W ramach przypomnienia, sprawdźcie znakomity początek pierwszej części z 1998 roku. Wciąż robi wrażenie.

1Blade - scena otwierająca


Comment(3)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *