Home Newsy Czy kobiety w Blade Runnerze 2049 były źle przedstawione?

Czy kobiety w Blade Runnerze 2049 były źle przedstawione?

Czy kobiety w Blade Runnerze 2049 były źle przedstawione?

W niektórych recenzjach i opiniach na temat Blade Runnera 2049 przewinął się zarzut, że w niewłaściwy sposób pokazywano postacie kobiece. Co o tym sądzi reżyser filmu?

Oprócz niesamowicie pochlebnych recenzji, znalazły się również te mniej pochlebne. Co nie spodobało się niektórym krytykom? Reżyserowi wytknięto, że świat w Blade Runnerze 2049 jest niezwykle wrogi kobietom oraz sam sposób przedstawienia postaci żeńskich był w niewłaściwy sposób.

Denis Villeneuve odniósł się do tych zarzutów:

„Jestem bardzo wyczulony na ekspozycję bohaterek kobiecych w swoich filmach. To mój dziewiaty film, a w sześciu głównymi postaciami były kobiety. Oryginalny Blade Runner podszedł do płci żeńskiej restrykcyjnie – związane to było głównie z estetyką kina noir. Ja starałem się nadać głębię wszystkim postaciom w swoim filmie. Dla przykładu możecie zobaczyć, jak Joi (postać ukazana za pomocą hologramu) ewoluuje na ekranie (…) Czym jest kino? Jest odbiciem społeczeństwa. Blade Runner 2049 nie jest filmem o przyszłości, lecz filmem o teraźniejszości. Wybaczcie, dzisiejszy świat nie jest szczególnie miły dla kobiet.”
A co Wy sądzicie o rolach kobiecych w Blade Runnerze 2049?

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego Blade Runner 2049 nie okazał się sukcesem? Komentarz reżysera