Home Newsy Czy powstanie nowy Matrix? Jest coraz bliżej!

Czy powstanie nowy Matrix? Jest coraz bliżej!

Czy powstanie nowy Matrix? Jest coraz bliżej!

W Hollywood jest coraz głośniej o powrocie Matrixa. Czy jedna z najsłynniejszych serii science fiction znów zagości na ekranach kin?

Jakie plany ma Warner Bros.?

Warner Bros. coraz poważniej myśli, by wskrzesić markę. Jak donosi prestiżowy The Hollywood Reporter, studio myśli bardziej nad rebootem niż kolejną częścią oryginalnej serii. Aktualnie studio dokładnie sprawdza, czy Matrix to wciąż nośny temat i miałby szansę znów zaistnieć w dzisiejszych czasach. Nie wiadomo nic na temat tego, czy w projekt miałoby być zaangażowane rodzeństwo Wachowskich oraz gwiazdy poprzednich filmów, czyli Keanu Reeves, Laurence Fishburne czy też Carrie-Anne Moss.

Co sądzi Keanu Reeves?

O nowym Matrixie pozytywnie wypowiadał się wcześniej sam Keanu Reeves, który postawił jeden dość znaczący warunek. W realizację zaangażowane musiałoby być rodzeństwo Wachowskich. W innym wypadku nie ma mowy, by zaangażował się w projekt. Co ciekawe, ostatnio trójka głównych bohaterów zrobiła sobie wspominkowe zdjęcie przy okazji premiery Johna Wicka 2.Nowy Matrix – czy to ma sens?

Naszym zdaniem reboot zupełnie nie ma sensu. Trylogia (mimo częstych zarzutów, że część druga i trzecia są niepotrzebne) wciąż jest aktualna i po blisko 20 latach, dobrze się ogląda. Jeśli już, to z chęcią byśmy zobaczyli film w uniwersum, które jest olbrzymie i można z niego wycisnąć naprawdę wiele – udowodniła to chociażby seria krótkometrażówek zebranych w Animatrix.

A jakie jest Wasze zdanie? Chcielibyście nowego Matrixa?

AKTUALIZACJA

Do głównej roli przymierzany jest Michael B. Jordan, gwiazda filmu Creed: Narodziny legendy, zaś studio jest w trakcie rozmów ze scenarzystą Zakiem Pennem, który ostatnio współpracował przy takich filmach jak X-Men: Ostatni bastion oraz Incredible Hulk.

ZOBACZ TAKŻE:  Oto jeden z cichych twórców Matrixa. Bez niego nie byłoby kultowych scen

  • Michał Fojut

    Reboot ?? Zupełnie nie potrzebny… Matrix się do tej pory nie zestarzał. A jeśli chodzi o Universum to zdecydowanie Macie rację 🙂 jest ogromne pole do popisu, a Animatrix jest dla mnie arcydziełem.