Home Newsy Czy Rick zginie w 9. sezonie The Walking Dead? Twórcy przerywają milczenie

Czy Rick zginie w 9. sezonie The Walking Dead? Twórcy przerywają milczenie

Czy Rick zginie w 9. sezonie The Walking Dead? Twórcy przerywają milczenie

Czy Rick zginie w 9. sezonie The Walking Dead? Na początku czerwca 2018 roku w sieci pojawiła się informacja, świadcząca o odejściu protagonisty. Niedawno twórcy serialu przerwali milczenie – czyżby tajemniczy tweet zdradził, co dalej z The Walking Dead?

Generalnie, nie jest dobrze… The Walking Dead miał genialny start – produkcja trafiła do ramówki AMC w 2010 roku, stanowiąc ciekawą alternatywę dla ludzi znudzonych Breaking Bad oraz o rok wyprzedzając premierę pierwszego sezonu Gry o tron. Później było tylko lepiej: 2. sezon na farmie okazał się strzałem w dziesiątkę, a 3. – rozgrywający się w opuszczonym więzieniu – tylko podbił stawkę (tutaj nie wolno zapominać również o intrygującej wojnie z Gubernatorem). Niestety, 4. sezon rozpoczął spadkową tendencję serii, która swoje apogeum osiągnęła w sezonie piątym. Obecnie znaleźliśmy się po emisji 8. sezonu TWD. Stacja AMC jest niepocieszona, oglądalność serii dalej spada, a chwyty zapożyczone z Gry o tron nie sprawdzają się.

Czy Rick zginie w 9. sezonie The Walking Dead?

Chwyty zapożyczone z Gry o tron? – zapytacie. Od pewnego czasu twórcy prowadzą krwawą eksterminację wśród czołowych postaci serialu. Ta zauważalna była już na przestrzeni pierwszych sezonów serii, jednak dopiero teraz osiągnęła pełne spektrum. Produkcja bazuje na popularnym cyklu komiksów autorstwa Roberta Kirkmana – znacznie brutalniejszych oraz bardziej nieprzewidywalnych względem swojej telewizyjnej adaptacji. Niestety, format przeznaczony na mały ekran rządzi się swoimi prawami, a pomimo znacznej cenzury produkcji, serial i tak uchodzi za jedną z najbrutalniejszych pozycji. Wcześniej twórcy The Walking Dead nie szarżowali z odbieraniem życia kluczowym postaciom. O tym, że nikt nie jest bezpieczny, przekonali się fani serialu wraz ze śmiercią syna Ricka Grimesa, Carla. Dziś zaledwie trzy postacie towarzyszą widzom od 1. sezonu TWD – mowa o Carol, Derylu i Ricku. Pojawił się jednak mały problem: możliwe, że ostatni z wymienionych zostanie pozbawiony życia w zbliżających się epizodach.

Lauren Cohan wcielająca się w postać Maggie nie przejawia szczególnych chęci uczestnictwa w dalszych pracach nad serialem. Z drugiej strony na początku czerwca w sieci pojawiła się informacja świadcząca o nadchodzącym zniknięciu Ricka. Nie zostało doprecyzowane, czy postać pożegna się z życiem. Fandomowe środowisko poczuło się obrażone. Z miejsca zaszantażowały twórców, że porzucą śledzenie fabuły The Walking Dead. Teraz fani otrzymali nową nadzieję – na oficjalnym profilu serialu na Twitterze pojawił się tajemniczy wpis:

Rick żywy – Rick martwy… A może wielka mistyfikacja stacji AMC?

Nie wiadomo, czy niejednoznaczny wpis nawiązuje do plotek, powstających na temat odejścia Ricka. Teorie spiskowe wydają się nie mieć końca. Jedni uważają, że Rick umrze – rzekomo widzieli nawet scenę śmierci na planie filmowym. Inni pukają się w głowę, i mówią że bohater cały i zdrowy przetrwa 9. sezon The Walking Dead. Istnieje również trzecia opcja: plotki celowo rozdmuchane zostały przez stację AMC, by przykuć uwagę widzów. Nie jest tajemnicą, że serial od kilku sezonów boryka się ze słabnącą popularnością. Uwagę widzów nie przykuł nawet finał walk grupy Ricka z bezlitosnym Neganem.

The Walking Dead – 9. sezon – kiedy premiera?

Jak będzie naprawdę? Tego dowiemy się jesienią 2018 roku, gdy 9. sezon The Walking Dead trafi do ramówki AMC.

ZOBACZ TAKŻE: Maggie z The Walking Dead w seksownej sesji zdjęciowej

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *